Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek volt húgyköves a...

Valakinek volt húgyköves a cicája? Vagy mi lehet ez? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés
Ma délután megyünk vele orvoshoz, de addig is érdeklődnék. 3 éves lánycica, ivartalanított. Hétvégén észrevettem, hogy nem pisilt, csak gubbasztott az alom felett. De másnap volt neki rendes pisi, így megnyugodtam. De tegnap és ma sokat jár az alomra. Ma reggel, figyeltem, többször is pisilt, de keveseket. Szerencsére nem véres, nem nyávog közben. Játékos, eszik, iszik, a hasát engedi simogatni. Volt valakinek hasonló? Mi lett a cicával? Köszi előre is!
2018. márc. 14. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A mi macskánk sokszor szenved vele, már vagy 4-5 alkalommal kiújult nála. Ezek a tünetek, amiket leírtál, nem tud pisilni, de próbálkozik, vagy különféle helyekre akar pisilni, vagy vér van a vizeletben. Kapargatja az almot, de semmi.

Az orvos általában szokott neki valamilyen injekciót adni plusz ami igazán lényeges (és remélhetőleg az orvos fel is írja majd neki, vagy ad ott rögtön), az az "Uropet" nevű paszta. Több fajta van, tubusos, feloldja a köveket. Időnként érdemes venni neki egyébként is (tulajdonképpen egy étrend-kiegészítő ez, de nem lehet végtelenségig alkalmazni, le van írva az útmutatóban, illetve az orvost is megkérdezheted róla.

2018. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és a többszöri kevés pisi is egy jellegzetes tünet, mivel fáj neki, nem tud normálisan pisilni.
2018. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy "csak" egy gyulladás. Csináltassatik ultrahangot azért.
2018. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A doki végigtapogatta, nem fájt neki sehol és mivel teljesen üres volt a hólyagja, így nem tudott megállapítani konkrétumot, de gyanakodott stresszre. Kapott szurit, vettem neki Feliway párologtatót, ma kap egy nagyobb alomtálcát, aztán meglátjuk. Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 19. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!