Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicariasztó kinti macskáknak?

Cicariasztó kinti macskáknak?

Figyelt kérdés

Az udvarunkban sok a cica, szomszédék tartják őket, csak olyan jó kis falusi módon.

Egy ideje azt vettem észre, hogy (gondolom a kandúrok) folyton jelölgetnek. Pisifoltos az összes ablakkeret/mélyedés, meg a bejárati ajtó melletti falszakasz is.

Na most, mélyföldszinten vagyunk, szóval az ablakok utcaszintre nyílnak. Nekünk is van cicánk, csak benti. Imád az ablakban ülni, ha jó idő lesz, nyilván nyitott ablaknál is nézelődne majd. De félek tőle, hogy milyen hatással lesz rá, hogy kvázi a fekvőhelye van végigjelölve (nyilván ő bent van, rács-háló mögött, a pisifoltok meg kint, így az ablakmélyedés oldalán, de nincs nagy különbség). Na meg annak se örülnék, ha oda járnának a macskák, nincsenek oltatva, nem voltak soha féregtelenítve, stb, bár nem hiszem, hogy hálón keresztül bármit elkapna tőlük a cicánk, de mégis.

Szóval, van valami olyan szer, hogyha lefújom a falat, nem pisilnek majd oda? Vagy nem is érdemes, mert a saját macskámat is megzavarom vele?



2018. márc. 14. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Cicariasztó annyit ér mint halottnak a csók. Semmit. Amit tehetsz, hogy minden nap lesikálod jó hipos vízzel vagy domesztossal. Bár ha már a kandúrok megjelölték a területüket, sokat nem tudsz tenni. A cicádat ebben az esetben nem hagynám nyitott ablakon pihenni, még akkor sem ha rács vagy háló van, mert a kandúrok simán összeverekszenek rácson, hálon keresztül is. Mivel a kandúr a területét védi, és a cicád a területén van.

Amit még tehetsz, hogy ha látod a kandúrokat, akkor gyorsan elzavarod őket. Ha állandóan zavarva van, egy idő után elkerülik a helyet.

2018. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Régebben is volt cica a házban (még mielőtt mi odaköltözünk). Tavaly tavasszal-nyáron rendszeresen láttam, hogy megállnak és bebámulnak az ablakon, a háló felkerülése után is, én akkor azt tippeltem, hogy a korábbi macskát keresik. Talán az ki volt engedve, vagy csak nem érdekelte az ablak, nem tudom, de nem volt elzárva előle a kijárás, a hálót már mi tettük fel.

Mi szigorúan lakáscicát tartunk, úgyhogy ez nem opció. Egyébként a miénk kislány, ivartalanított. Szóval emiatt elvileg nem kéne, hogy bántsák, vagy igen? (Nincs tapasztalatom, ez lesz az első tavasz, hogy nálunk van.)

2018. márc. 14. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg őrölt borssal megszórni a területet, mivel a macskáknak igen érzékeny az orra, lassan elszoknak onnan.
2018. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!