Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik szoktak főzni a cicájukna...

Akik szoktak főzni a cicájuknak, ti szoktátok valamivel fűszerezni és ha igen akkor mivel?

Figyelt kérdés
A cicám elég válogatós. Alapon mindig van előtte száraztáp, de napi egyszer szoktam neki adni valamilyen “nedves” kaját is. A tasakos/konzerv kajákat édes mind1, hogy milyen márka vagy ízesítésű imádja, viszont gagyi fajtát nem szívesen adok neki, a normális meg elég drága és olcsóbbra jövök ki, ha főzök neki. A nyers húst egyáltalán nem eszi meg, és a főtt húsból is alig eszik valamit. Próbáltam már több fajtát (csirkét pulykát nyulat halat és ezek belsőségeit) de csak csipeget belőle majd otthagyja. Amit rendesen magunknak főzök és néha szoktam neki adni egy falatot belőle azt nagyon szereti, de nem tudom, hogy befűszerezhetem e az ő kajáját is. Olvastam valahol még régebben hogy sok általunk használt fűszer nem egészséges/enyhén mérgező a számukra így nem mertem vele kísérletezni, de szeretném valamivel feldobni a kajaját, hogy azt is szivesen megegye és ne kelljen annyi alutasakosat vennem neki.

2018. márc. 14. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképp se fűszerezd, nem tesz jót neki. Esetleg megpróbálhatod, hogy nem teszel elé mást, csak a húst vagy a tápot, és egy idő után megérti, hogy nem kap mást ha nem eszi meg. Rájött, hogy ha finnyáskodik mindig megkínálod valami finomabbal, és ezt kihasználja.

Esetleg alutasakosat szárazzal keverve nem enné meg? És lassan csökkenthetnéd a nedves kaja arányát.

2018. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sózni tilos, az biztos, illetve más sótartalmú fűszerkeveréket sem szabad használni (mint pl. vegeta).

Borsot sem.

Zöldfűszerekből nem tudom, mit lehet és mit nem.

A főtt húsért az enyém sem rajong, viszont a nyers csirkemell és hal nagyon megy.


De ha egy jó minőségű száraztápot kap, és mellett iszik eleget, az is megfelelő.

2018. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Kaja mellett állat még nem halt éhen. Azért válogat, mert hagyod neki. Az én macskám is ilyen volt, sokszor csak beleszagolt a kajába, majd otthagyta, megvárta, míg a szomszéd macska jött enni, aztán hisztizett, hogy éhes. Nem kapott mást, aztán rájött, hogy jobban jár, ha ő eszi meg a tápot. Leszokott a válogatásról.
2018. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A száraztáppal semmi baja. Sokszor azt eszi úgy, hogy ott van mellette a csirkehús. Applaws tápot kap és az applaws tasakos kajái a kedvencei általában ezt szokta kapni:

[link]

Ami úgy néz ki mint egy húsleves(a szaga is teljesen olyan) és nem tudom, hogy tudnám leutánozni. És ha nem eszi meg nem adok neki mást, nem szoktam túlaggódni, mivel a táp így is úgyis előtte van, de nem akarom csak száraztápon tartani, az baromi unalmas lehet számára.

Nekem a nyerset egyáltalán nem eszi meg, mind1 milyen hús, illetve a marhát sem szereti sehogy elkészítve sem nyersen.

2018. márc. 14. 20:58
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem baj ha "unalmas", ha szereti, és jó minőségű, teljes értékű tápról van szó, akkor nem kell mást adni mellé.
2018. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Könnyen előfordulhat, hogy húsevő állatoknak érzékszervük sincs egyéb ízek érzékelésére, úgyhogy szerintem ne dimenzionáld túl a történetet. Ha meg nem akar enni a macska, hát nem kell erőltetni, majd ha éhes lesz, eszik. Kinn kellett volna tartani múlt héten a mínusz húszban, mindjárt nem válogatna annyit. Fűtött lakásban nincs mit elégessen, nem éhes. Ráadásul a macskák szervezete ahhoz van kialakítva, hogy egyszer fogás van, akkor eszik, egy hétig emészt, utána két hétig nincs fogás, nem eszik. És nem lesz semmi baja! Ez nekik a normális. Azért mert a gazdik emberből vannak, ne gondolják, hogy a macska is emberként működik, hogy 8-kor reggeli van, délben ebéd. A macskák szervezete sokkal gazdaságosabban van kialakítva, kóbor macskák semmi ennivalóval is simán kihúzzák odakinn a telet, csak mondom.
2018. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az applaws nagyon jó táp, nem baj, ha csak ezt eszi.

A cicák nem igénylik a változatosságot, sőt ellenkezőleg. Neki nem unalmas.

2018. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy olyan mint a húsleves. Mi lenne, ha néha sima húslevessel, vagy abba áztatott táppal próbálkoznál? Egyébként szerintem sem szükséges, az én macskám az összes újdonságra undorodva néz először. De ha szeretnéd, megpróbálni, kezdd egy egyszerű levessel.
2018. márc. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fűszerezni nem szabad, de ízesítheted pl sárgarépával, pici petrezselyemmel.

Előtte mindenképp keress rá, milyen zöldségeket ehetnek a macskák.

2018. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amerikai oldalakon vannak receptek macskáknak. Keress rá, úgy, hogy cat food recipes. Most ennyit nem tudok belinkelni, van egy csomó.

Még nem jutottam el odáig, h kipróbáljam.

Kíváncsi voltam, mikor láttam, h nyolc válasz van, hogy mégis mik azok. Hm.

2018. márc. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!