Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem iszik a macskám, hogy...

Nem iszik a macskám, hogy segítsek neki? Pláne, ha evésben is válogatós?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem fogy a vize. Napi 2-3 alkalommal kap frisset, de soha nem látom, hogy inna, illetve kipróbáltam már, hogy színültig töltöttem a tálat (ellenőrizhetőség kedvéért), nem hiányzott belőle annyi, hogy látható legyen.

Pisilni egyébként szokott, reggel-este legalább egy-egy gombóc van, ritkán kettő.

Emiatt nem is nagyon aggódtam, úgy gondoltam, hogy az alutasakos tápban talán van elég nedvesség. De így pár nap után már látszik, hogy azt sem szereti igazán... az aszpikot lenyalogatja a tetejéről, de inkább a szárazat eszi. A 100 grammos tasaknak kb. a fele mindig a kukában landol. (Reggel csak szárazat kap, este száraz+nedves. Víz mindig van előtte.)



2018. márc. 16. 07:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha régóta így él, és nem látsz változást, valószínűleg nem probléma, főleg ha pisil is. Nem lehet, hogy máshol hozzáfér vízhez, amiről nem tudsz?


A macskák valamiért nem szeretnek a kajájuk mellett tartott, nekik szánt vízből inni. Jobban kedvelik az izgalmasabb helyeket (növények táljában összegyűlt víz, locsolókanna, fürdőkádban maradt cseppek, de az enyém még a poharamba is beleiszik, ha azt hiszi nem látom). Sokszor kevés víz is elég nekik, tehát nem kizárt, hogy innen-onnan felnyal valamit, amire nem is gondolnál. Általánosságban a macskák szeretik a folyó vizet. Ha nagyon itatni akarod, próbáld leültetni a folyó csap elé, vagy szerezz egy kis szökőkutat.

2018. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nedvestápot kap?

De szerintem ha van napi 1-2 pisi az már jó. Gondolom nem vagy egész nap otthon, így valószínüleg nem látod amikor iszik. Én cicám is kb 3x-4x iszik egy nap, de a vizén nem látszik, mert olyan kis mennyiséget lefetyel be, és a tál meg vagy 4 decis :D de azért cserélem neki napi 3x. Sokszor látom inni, amikor éppen friss vizet adok neki ha hazaérek melóból.Nálunk napi 2-3 pisi van.

Nem tud beleinni pl növények alatt ha áll a viz? De amúgy semmi aggasztó nincs abban amit írsz, valószínüleg tényleg csak "elkerültiek egymást" :D Ha nincs pisi, akkor aggodnék. a vizet jó,hogy mindig cseréled, mert állott vízbe nem sokan szeretnek beleinni:) amúgy ha megnyitom csöpögősre a csapot,abból is szokott inni :D

Amúgy azt tanácsolom,hogy ne aszpkios alutasakost adj neki,hanem olyan konzervez,hogy pl tonhal vagy csirke saját lében !!!!

2018. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a nedves tápok 70-75%a folyadék, tehát víz. A napi táplálékbevitel, ha csak nedves eledelt eszik, akkor nagyjából fedezi a napi folyadekbevitelt, de nem eleget, ezért is kell, hogy igyon.

Ha nagyon nem akar annyi, akkor nézzük meg a lehetséges okokat.

- macskák finnyásak, nem kedvelik ezért nem is isznak olyan tálból (és nem is esznek) ami piszkos, vagy, ételmaradek van benne.

- ha a tál olyan mososzerrel lett elmosva aminek az illatát nem kedveli. Az itató tálat nem feltétlen kell elmondod, mert abban csak viz van, de ha nagyon szükséges akkor csk sima sós vízzel és szivaccsal mossuk el.

- ha ennek ellenére sem hajlandó inni, be lehet vetni a praktikákat.

- kedvelik a sós ízt, ezért húsleves levével vagy a fagyasztott húsnak a ki olvadt levét lehet nekik adni.

- nedves táp helyett száraz tápot adni.

- ahogy az előző is írta, csobogók, szökőkutak, folyóvízes itatok beszerzése

2018. márc. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Rakd távol a vizet a kajájától. Valahol azt olvastam hogy egy régről megmaradt "mániájuk" , hogy az ételhez (anno döglött állathoz) közel lévő víz szennyett lehet. Hát egy próbát megér :D
2018. márc. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem régóta van nálunk a cica. Egyelőre nem járhat a fürdőbe, konyhába, szobanövényünk nincs, vagyis máshonnan biztosan nem tud inni. Hacsak nem nyitja ki az ásványvizes üveget. :)


Egyébként olyan alutasakos tápot kap, ami ilyen egyesével csomagolt, 10-12-akármennyit adnak dobozban, 100 g egy adag, és ilyen húsfalatkák aszpikos szaftban. Mindenféle ízűt vettünk így elsőre, kísérletezni, hogy melyik ízlik neki, de ma reggelre pl. az maradt ott nagyrészt, amit első nap még majdnem betermelt... szóval ez sem opció, hogy ízlés.

Ahonnan a cicát hoztuk, ott javasolták, hogy ilyet vegyünk neki egyébként, ne pástétom-szerűt, mert ilyet kapott korábban is, és imádták a szaftot nyalogatni.

Legközelebb mondjuk tuti kipróbálunk más kiszerelést, mert azért az annyira nem élmény, hogy a fele minden nap kuka. :) És ezek a csomagocskák ugye egy étkezésre vannak, szóval nem működik, hogy a felét kapja meg egyszerre.

Lehet, amikor nedveset kap, nem kéne neki szárazat adni egyáltalán? A korábbi gazdi is így etette őket (mármint hogy száraz-nedves együtt), ezt vettük át.


A vizestálka egyébként tiszta, egyszer volt elmosva, mikor megvettük, akkor nyilván :), de nem mosom el vízcserénél, maximum vízzel átöblítem, mivel nem koszol (max a szőre száll bele) nem látom szükségét.

Felmerült bennem, hogy csak száraztápot kapjon, mert azzal szerencsénk van, ízlik neki, de az meg túl egyhangú étkezés, nem?


Köszönöm a tippeket, próbálkozom majd.

2018. márc. 16. 10:29
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem baj csak a száraz tàp, ha iszik is mellette.

Gondolom pici még a cica, ezért nagyon keveset iszik, eszik.

A fele azért lehet kuka, mert nem bír annyit enni. Az egy felnőttnek, van. Szóval nyugodtan neki adhatod a másik felét később, most egy fél nap, hűtőben, vagy simán se romlik meg, csak csokagold be, mert szaga van. Felesleges kidobni xD Szimplán pici a cica kevesebb kell neki.

Nem tudom mekkora a tál, lehet nem látod csak. Nálunk sem isszák meg az ételük mellett, hanem követelik a fürdőt, ahhol van kirakva. Kb. egy liter, három hiéna issza, van, hogy negyed óráig is, de nem látod rajta.

Ez a szökőkút se lehet hülyeség :)

2018. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Három éves a macsek, nem kölyök. :)

A vizestálja olyan 2-3 decis lehet, nem mértem le pontosan. És egy nap egyszer kapja a nedveset, szóval 24 órát állna. Mivel visszazárni nem lehet a tasakot, ugyanúgy kiszárad, mintha a tálkájában van, sokkal előrébb nem vagyok. De kísérletezem majd ezzel is, meg legközelebb akkor konzerv lesz. :)

2018. márc. 16. 11:49
 8/17 anonim ***** válasza:
cicának szerintem célszerűbb ugyanazt a mennyiséget 2 felé osztani ! mi is alutasakost adunk neki, a felét megkapja reggel,majd huzok egy nejlozacsit a tasakra és beteszem hütöbe, de ha nincs meleg még hütöbe se kell rakni. ha beleszárad a tálkába inkább éhezik. csak annyit adunk neki egyszerre,amennyit jóizüen megeszik egyszerre.
2018. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mi is alutasakos kaját adunk neki(100gr) és van hogy 3 kajalás alatt eszi meg, mert főleg szárazat eszik.

amúgy uzsonnászacsit ráhúzod felülről,és nem szárad ki a hűtőben sem.

2018. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, holnaptól megpróbálkozunk akkor ezzel, hogy reggel-este is kap alusat kettéosztva. :) Hátha akkor jobban elfogy, és akkor nem lesz gond azzal sem, hogy keveset iszik.
2018. márc. 16. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!