Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Halva született kiscicái...

Halva született kiscicái lettek a cicámnak. Nagyon aggódok. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Az anyuka cicám 9 éves. Az eddigi kiscicáit mindig sikerült elajándkoznunk, ugyanis mindig max. két kiscicát fialt. Sosem volt még több. A mostani fialásából mi is szerettünk volna megtartani, illetve gazdi is lett volna.

Hétfőn viszont halva született egy kiscicája. Alapból meg volt halva, nem később halt meg.

Én visszamentem a kollégiumba és ma jöttem haza. Most viszont azt látom, hogy a hasa viszonylag nagy. Amúgy sem az a vékony cica, de még keménynek érzem a hasát.

Aggódok érte és ki szeretném hívni az állatorvost. Vidéken lakok és itt csak körzeti állatorvos van, ő pedig alaposan kihasználja azt, hogy egyedül van itt és elég magas árai vannak.

Ilyenkor mit csinál vele az állatorvos? Mennyit kérhet szerintetek érte maximum?

A kora miatt született halva? Ugye nem lesz nagy baja a cicának? Valaki járt már így?:(

A nagyapám említette, hogy beszorult az anyacica a szekrény mögé. Lehet megnyomódtak volna?

Egyébként az anya cica rendesen eszik, játszik, csak el van kenődve.

Köszönöm a válaszokat!


2018. márc. 16. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon felelőtlenek vagytok, hogy hagyjátok fialni, a mostani problémán kívül még ezer baja lehet egyébként, mindenféle (akár lappangó) betegségek, amiket a többi macskától kap el. Az ilyenektől el is venném a macskáját, van bőven elég kóbor macska, nem kell gyarapítani a számukat...


A macskád pedig már túl öreg, de nem csak emiatt, bármi más miatt lehetettek halva kölykei. De ha van még benne kölyök, vérmérgezést fog kapni és el fog pusztulni. Ilyenkor nem az a kérdés, hogy mennyibe kerül a kezelése...

2018. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a kicica rendesen ki volt fejlődve. Mert több helyen is olvastam, hogy a halva született kiscicák általában nincsenek. Lehet megölte volna az anya cica, miután megszületett?
2018. márc. 16. 21:55
 3/17 A kérdező kommentje:
Első válaszadó: szó sincs kóbor cicákról. Minden kiscicának gazdát találtunk, illetve családon belül is megtartottuk őket. Sosem folyamodtunk ahhoz, hogy utcára rakjuk őket, vagy netalán bántsuk őket.
2018. márc. 16. 22:19
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

De, hozzájárultok a kóbor macskák számának növekedéséhez. Mert akik tőletek vittek el kicsiket, menhelyről is fogadhattak volna örökbe. Az összes menhely tele van, várólista van, ideiglenes befogadóknál vannak sokan, vagy muszáj őket ott hagyni az utcán, mert egyszerűen nincs hely.

De ugye mindig azok az almok veszik el az esélyt a többitől, amelyeket meg lehetett volna akadályozni, csak a gazdája felelőtlen... Mázlitok volt, hogy eddig mindig találtatok nekik gazdit, de tessék csak belépni Facen a gazdikeresős csoportokba, minden egyes napra rengeteg gazdikereső macska van. Ti meg 9 évig minden bűntudat nélkül hagyjátok fialni....

2018. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Milyen jó lett volna, ha a felesleges szaporulat helyett a rokonság menhelyekről fogad be hasonló sorsú macskákat. Miért kell gyártani a felesleges almokat?! Így is annyi kidobott macska van. Felelőtlen vagy!!! Ha mindig csak 2 kicsi születik, az sem sejtet jót. Ha pedig hagyod mindig fialni a macskát, ne sz@rrágóskodj a doki árán. Elvégre a kismacskák felnevelése sem olcsó.
2018. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Szeretem, mikor valaki beírja, hogy kb. egészségügyi katasztrófa fenyegeti a kutyáját/macskáját, és erre elkezdenek neki papolni az ivartalanításról, meg a menhelyekről, meg a szaporításról. Ennek az az anyacica most akkora nagy hasznát veszi, hogy ihaj!!


Kérdező! Azonnal - tehát gondolom holnap reggel - vidd el az anyamacskát állatorvoshoz, ne várd meg, míg baja lesz. Ha más nem, ellenőrzi. (És ha minden rendben olcsóbb is lesz, ha ez ennyire számít, mert ha nincs minden rendben, akkor meg nagy a baj, lásd lentebb).

Ha maradt benne kölyök, méhlepény, vagy egyáltalán a halott kölyöktől is, ami benne halt meg, fennállhat a veszélye a vérmérgezésnek, egyáltalán fennállhat a veszélye annak is, hogy holnap reggel vagy éjjel egyszer csak rosszabbul lesz, akkor is, ha napokig nem volt vele semmi. Egy ellenőrzést megér a dolog, addig, amíg jól van az anyamacska. Nem kell megvárni, hogy leessen a lábáról, és nagyobb baj legyen. Ezért kéne holnap elvinni.


Éppen a minap volt egy hasonló kérdés. Ott a kérdező akkor írt, amikor az anyacica rosszul lett. Linkelem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__9191441-ver..


Gondolom, ezt nem akarod megvárni.

2018. márc. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: Köszönöm válaszod! Természetesen elviszem állatorvoshoz. Az árat azért kérdeztem, mert még diák vagyok, nincs keresetem, a nagyszüleim pedig nem igazán tudnak rá pénzt szánni.


Elöző válaszolók: A környéken még kutyáknak is alig van menhely, nem hogy macskáknak... A szomszédunkban egyszer elszaporultak a macskák egy lakatlan házban, felhívtuk a macskavédő egyesületeket, az volt a válaszuk, hogy ennyit nem utaznak... Tehát a rokonomék sem tudnak semmilyen menhelyt felkeresni, ha csak nem utaznak 100 km-t egy cicáért. Valamint, amíg én ingyen jó szívből adom a macskát, addig a menhelyen el is kérik rendesen a pénzt érte.

Minden bizonnyal az én cicám miatt nem lesz gazdája annak a több száznak. Általában a városokból gyűjtik össze ezt a sok kismacskát, macskát, akkor gondolom ott a baj. Itt vidéken legalább van annyi az emberekben, hogyha meglátnak egy cicát, akkor jó szívvel befogadják.

2018. márc. 17. 10:39
 8/17 anonim ***** válasza:
34%

Mekkora egy káros idióta vagy....


Könyörgöm soha ne legyen több macskád, mert ép ésszel nem tudod felfogni, milyen következményekkel jár hogy szaporítasz...

2018. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: Káros idióta vagyok?

Olyan válasszal szolgálj, ami légyszíves hasznos a válaszadó számára. Megértésedet köszönöm!

2018. márc. 17. 11:32
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Korábban leírták, hogy azonnal vidd állatorvoshoz, mert a macska életéről van szó. Reméljük rendbe jön, és nincs nagy baj. Beszélj arról is az állatorvossal, hogy lehet-e még őt ivartalanítani, ha nem jár kockázattak tegyétek meg. A műtét kb 10-15.000 ft-ba kerülhet. És hogy miért kéne elvégezni?


~ Az idegen macskákkal való szexuális kontaktus során rengeteg nemi betegség fenyegetheti az életét.


~ A macskáknak nem okoz örömet a szex, utódgondozás.


~ A szervezetének nagyon kimerítő dolog a vemhesség.


~ Már így is nagy nála az emlődaganat, méhrák stb. Kialakulásának esélye.


~ A macskád már öreg, megterhelő számára a vemhesség, ez is egy ok lehet arra, hogy elpusztult(ak) a kiscica(k).


Jó, hogy találtál eddig nekik gazdit, de egyik gazdi sem kérte, hanem kapta a cicát.

Gondolom persze, befogadták őket, de ha jól értelmezem az írásodból az utcáról is nem egyet be tudtak volna fogadni, ha igazán kellett volna nekik macska. Valószínű ők sem lettek ivartalanítva, kószálnak össze-vissza, szóval számoljunk.

8 év alatt 2 kiscica, az 16. 16ból legyen csak a fele lány, 8. Ők is eljenek mondjuk fejenként csak 3-at. Az 24 cica egy évben, ha csak évi kétszer ellenek, az már 48.

Egy évben.

Ha csak 4 anyacica él a kölykeid közül, még az is évi 12-24 macska, ha 2 akkor 6-12.


Ez rengeteg. Nekik is már születhettek kölykeik, azok közül is lányok, és azok is ellenek...


Persze mindez nem áll fent, ha minden befogadó ivartalanított.


Szóval rengteg macska születik, rengetegen vannak befogadóknál menhelyeknél.

Persze vannak olyan szervezetek, akiknek ez vagy az "nem éri meg". Nos azok olyanok is...


A menhelyek azért kérnek jelképes összeget, mert nekik is pénzbe kerül az állatok fenntartása: Oltások, ivartalanító műtétek, ha eleve csonttöréssel/betegen kerül be a cicus, akkor a kezelés költségei, táp, alom, víz, villany stb...

Nem tudom mennyit kér egy menhely, de szerintem elenyésző mennyiséget.


Te miért tudod ingyen adni a macskákat? Oltás, táp, féregtelenítés nektek nem kerül pénzbe? (Ha már írtad, hogy az anyagiak kérdésesek az anyacicánál)


Jószándékkal írtam, segíteni szeretnék neked és a macskáknak. Ne vedd kioktatásnak, csak próbaltalak rávezetni arra, hogy mi a valóság...

2018. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!