Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Albérletben lakom, idejött...

Albérletben lakom, idejött egy macska; nyakörv is van rajta. Sokat dörgölőzik a falhoz, meg dolgokhoz (szék lába, ajtó). Ez a macskák tulajdonsága (ez megszokott? ) vagy lehet valami baja, pl. bolha vagy vmi?

Figyelt kérdés

Nem az én macskám, nem is a házban lakóké.

Kb. 7 napja volt itt először. Azóta egyszer eltűnt, majd 3 nappal ezelőtt ismét megjelent. Az alattam lakók adnak neki ételt is, meg itt van kint az udvaron. Gondolom meleg helyet keres, mert a folyosó / kinti rész ami levezet az udvarra meleg.


Szeretem az állatokat, de mivel albiban lakom, ugye nekem nincs. Tökre szívesen simogatom ezt a macskát :)

Nem annyira játékos fajta, inkább olyan nyugodt típus, de nem az a hiperaktívan élénk macska.

Nőstény. Szereti, ha a fejét simogatom. Ha pl. a hasánál simogatom azt utálja. (nem tudom, terhes lehet? Vagy ez alapból olyan amit a macskák utálnak?)


Mi miatt dörgölőzhet ennyit?

Ez macskatulajdonság?

Kb. 10 percet voltam vele mai este (nyalja is magát de azt tudom hogy így tisztálkodnak). Csak annyi, hogy mindig odadörgöli magát a falhoz (kb. 1 hete is ugyanezt csinálta, meg az elmúlt 3 napban is) vagy csak simogatásra vágyik vagy ez lehet nőstény tulajdonság macskáknál vagy nemtom...

bolhás lehet? (amúgy szerintem házi macska, mármint nem vad, csak elszökhetett, mert van egy fekete nyakörve is, meg nagyon szép a bundája és nagyon ápolt, és nem is sovány a macska.


Szerintetek lehet valami bolha vagy akármi ilyen izéje?

24/L



2018. márc. 18. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
A cicák dörgölőzéssel hagynak szagjeleket, magyarán jelölget, magáénak érzi a dolgokat amiknek nekidörgölőzik. Ez nem a bolha jele, nem vakarózásra alkalmazza ezt a dolgot. Viszont ha sokat vakarja, harapdálja magát, azt okozhatja bolha. Ha közelről átvizsgálod a bundáját úgy tudod ellenőrizni.
2018. márc. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Annyit nem vagyok vele, most este 10 percet voltam vele + délelőtt 10 percet. Ugye ezalatt az idő alatt nem tudom annyira megmondani, hogy sokat vakarja-e magát vagy nem :/


A dörgölőzés az mindig megvan!


Csak most este vakarta meg 2X magát, meg egyszer nyalta kicsit a bundáját.

Délelőtt tökre nyugodt volt, meg az ablakpárkányon feküdt fent kint a folyosón meg ásítozott meg ugye dörgölőzött.


A dörgölőzés 1 hete is megvolt, 3 napja is, 2 napja is meg ma is :D

Nagyon szeret odasimulni a falhoz meg az ember lábához, meg ajtóhoz meg ilyesmi :)


A bundáját majd megnézem holnap.

2018. márc. 18. 00:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy valószínűleg nem bolhás, azt írtad szépnek, ápoltnak látszik. Fekete, porszem nagyságú pöttyöket (bolhaürülék) keress a hátánál, ez utalhat a jelenlétükre. Ha viszket valamije akkor megvakarja, a dörgölőzés nem ezt jelenti :)
2018. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A macskának vannak illatmirigyei. Ha valamihez hozzádörgölőzik, akkor megjelöli vele, hogy ez az enyém! A fejét is ezért tolja oda, ha simized, mert a bajsza dörgölésével is jelöl. :)


A pocakját pedig sok macska nem szereti, pl. ha ivartalanítva van, akkor a műtét helye miatt... meg amúgy is, ha pocakot mutat, az a teljes bizalom jele, nem mindig engedik meg.

2018. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jelölget. A szája oldalában vannak illatmirigyek, azt dörgöli hozzá mindenhez, elég tipikus. A vizelettel jelölés általában agresszívabb, ivaros dolog, ez a dörgölőzés sokkal tipikusabb.


Ha bolhás, akkor sokat vakarózik, de a bolhát szabad szemmel is észre lehet venni a bundájában. Viszont ha bolhás, akkor 90 százalék hogy ferges is, úgyhogy mindenképp moss kezet ha simogatod.


A hasa a legsebezhetőbb pontja, úgyhogy azért nem engedik általában, hogy hozzáérj. Ha mutatja a hasát, bízik benned.

2018. márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!