Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes chip-et rakatni a...

Érdemes chip-et rakatni a macskába? Nem lesz tőle baja?

Figyelt kérdés
Csak azért gondolkozunk a chip-en,mert néha elszökik és jó lenne tudni,hogy hol van.(nyomkövetős chipre gondolok)

#macska #chip #nem lesz baja?
2018. márc. 18. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A chiptől semmi baja nem lesz még csak fájni se fog neki. Viszont nyomkövetős chipről még nem hallottam.
2018. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan hogy nyomon követős chip. Az állatokba egy azonosítószámot tartalmazó chipet szoktak rakni, amit speciális műszerrel az állatorvos leolvas és megnézi hogy a szám kinek a nevére van regisztrálva.
2018. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyomkövető nincs a chipben, nem arra való.

Képzeld el úgy, hogy vonalkód van a cicádon. Ha van hozzá vonalkód-olvasód (a dokinak van), akkor láthatod a "termék árát", azaz a gazdi nevét, telefonszámát, a címet, ahol lakik a cica. Meg persze azt is, ha pl. elveszett és keresik.

Vagyis ha megszökik, és valaki befogadja, akkor kiderül, hogy te vagy a gazdi, és vissza tudja neked juttatni.

2018. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudni akarod, hol van, ne engedd csavarogni! ;)
2018. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Véletlenül Összekevertem a chipet a jps-es nyakörvvel,de akkor az a lényeg,hogy nem lesz tőle baja. Nem is tudom hogy tudtam ennyire eltéveszteni :)
2018. márc. 18. 15:10
 6/10 anonim ***** válasza:
A kutyáknak sincs tőle baja, a cicáknak se lesz :)
2018. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyomkövetős chipként hozza a google.

[link]

Fressnapfben is láttam, biztos van máshol is. Mindenképpen érdemes.

Eleve chipet érdemes bele tenni, bár talán a macskákban a megtaláló nem annyira nézi, mint egy kutyában.

Arra majd figyelj, hogy úgy olvastam, hogy fajtától függően kb. két napig bírja az elem, és addig tudsz adatokat lekérdezni, (ha eltűnik a macska).

2018. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szóval más néven GPS-s chip. Van ilyen. Kapható itthon is.
2018. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben ,köszönöm a válaszokat!

Teljesen megzavarodtam a GPS-es nyakörvek es chip-ek témájában,de most már legalább tudom,hogy tényleg létezik.:D

2018. márc. 19. 20:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet én is összekevertem valamit, fáradt voltam. Nézz utána. GPS nyakörv biztos van, abban van az elem, ezt nyilván rosszul írtam. Érdekes lenne, ha a chipben lenne az elem :DD.
2018. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!