Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatorvos megtudja állapítani...

Állatorvos megtudja állapítani tüzel-e a macskám?

Figyelt kérdés
Ki szeretném ivartalaníttatni, csak nem tudom, hogy mikor tüzel, mert ugye olyankor nem lehet ivartalanítani. Az állatorvos megtudja mondani? (+kövezzetek meg, de oltásai sincsenek. Kiskönyv nélkül megcsinálja,vagy oltások is kellenek majd?
2018. márc. 18. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, lehetetlen nem észrevenni, mikor tüzel. Olyankor ordít, szenved, a földhöz lapulva, pucsítva emelgeti a hátsú lábait, kúszik, hempereg.
2018. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz állatorvosnak lenni, ld. az első hozzászólót...
2018. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Én amit el kapok éheztetés után viszem(koborok) ha tüzel, ha nem...eddig az orvos egynél sem közölte, hogy tüzel. A lényeg, hogy el kaptam. Ui: ezt csak én egy magam semmilyen szervezet nélkül csinálom tiz éve, drága nekem, de sajnálom öket is, és a.........
2018. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez a macska annyira magának való,hogy csak azt veszem észre, hogy leellett. Van rajta kívül még egy lány cicám rajta látom mikor tüzel, főleg hogy ő egésznap otthon van. De ő egésznap csak ücsörög meg zabál. Semmi jel. Tavaj sem csinált semmk olyat, csak azt vettem észre hogy egyre kerekebb. Szval valaki válaszoljon a kérdésemre pls. Állatorvos megtudja àllapìtani, hogy mikor?
2018. márc. 19. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kijárós az ivaros nőstény macskád és nem látsz rajta tüzelési jeleket, az nagy valószínűséggel azért van, mert rögtön a tüzelés kezdetekor párzott és most már minden bizonnyal vemhes. Ezt az állatorvos tudja majd teljes bizonyossággal megállapítani. A műtét egyébként ilyenkor is elvégezhető.
2018. márc. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban sajnos nekünk is ivaros kinti macskánk volt. 5 év alatt 4 almot hozott világra, egyszer sem hallottam ordítani. Aztán ivartalanítva lett, és rájöttem, hogy mindig gyorsan elkapták a kandúrok, így nem tüzelt sokáig.


2 éve befogadtam az utcáról egy ivarérés körüli kicsit, ő már kizárólag benti. Lett is időpont az ivartalanításra, de megelőzött minket, az a pár nap amíg tüzelt maga volt a pokol. Ugye nem tudták elkapni a kandúrok, így tanúja lehettem, mekkora szenvedés ez neki, szétszedik a hormonjai.

Ha a jövőben kerül még hozzám nőstény kismacska, biztos nem fogom megvárni, hogy ivarérett legyen.

2018. márc. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom megtudja. Az enyémet egyébként tüzelés alatt ivartalanították, megbízható, jó orvos meg tudja akkor is csinálni. Oltás nem feltétele, akkor még az enyém sem volt oltva, mikor ivartalanították. viszont, ha kijárós, akkor fontos lenne neki az oltás és az ivartalanítás is mielőbb.
2018. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!