Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fürdessem, vagy ne, őket?...

Fürdessem, vagy ne, őket? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van 3 kiscicám, ma 12 naposak. Az anyukájuk elhagyta őket. Jól vannak viszont van egy kis problémám. Sokat olvastam, hogy nem jó, ha sokszor fürdetjük a cicákat. Viszont ezek a picik, még nem tudják igazán kontrollálni az ürítésüket, és mindennap koszosan ébrednek. Próbáltam már a vizes vattával való törölgetést is, de tisztábbak sajnos nem lettek tőle. Nem tudom, mit tehetnék. Fürdessem őket mindennap, vagy inkább hagyjam őket pisisen-kakisan? A válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2010. jún. 10. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
vizes vatta továbbra is, napi 2-3 alkalommal is akár
2010. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én vizes wc papírral csinálnám mert az nem olyan macerás mint a vatta - szétfoszlik, rájuk ragad ...
2010. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Popsitörlő-kendővel nem lehet?Valalmi nagyon kímélő fajtával.
2010. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
kamillás vatta
2010. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne fürdesd meg őket,még nagyon picik.Még a felnőtt macskákat sem lehet naponta fürdetni.Valami illat és alkoholmentes nedves törlőkendővel próbálkozz.
2010. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy erre dedikált mosogatószivacs vált be. Egy tálba vizet rakok (nem folyatom mellette a vizet mert attól megrémül) és abba mártogatva a szivacsot mosom meg a cicát. Hagyja magát még halkan dorombol is közben, igaz közben nagyon bújik szóval kicsit fél. De már megszokta és nem hisztizik. Szappant nem használok csak nagy ritkán ha nagyon koszos.


Néha muszáj a megmosnom mert ha kiengedem az az első hogy belehempereg a porba. Persze amikor hideg volt akkor inkább nem engedtem ki, de úgy tűnik ebben a melegben cseppet sem bánja - a vizes fürdőkádban fekszik egész nap...

2010. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenki segítségét, majd végig próbálom az összes tanácsot, remélem valamelyik nálunk is beválik.
2010. jún. 11. 10:40
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem se fürdesd még őket, kicsik nagyon... viszont, ha elhagyta őket az anyukájuk, akkor lehet, hogy nem fognak megtanulni mosakodni... nincs a környéken másik anyuka, akihez oda lehetne tenni őket? jah, és ha később akarod őket fürdetni néha, akkor pár hetesen megfürdetheted őket, és 1-2 hetente ismételd meg, jól fog esni nekik ebben a melegben. arra figyelj, hogy az a víz, ami neked langyos, az nekik meleg. és ugyan így van a tejjel is.
2010. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos pótmamit nem tudtunk nekik intézni, de azt hiszem már ellesték a anyujuktól a mosakodást, mert szokták nyalogatni magukat, illetve egymást, sőt néha az egyik szőrös köntösömet is.:)

Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy a pár hetes kortól való fürdetés, nagyjából hány hetes kortól értendő?

Köszi még egyszer a válaszokat.

2010. jún. 12. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!