Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a kaparófára?

Hogy szoktassam rá a kaparófára?

Figyelt kérdés

A macskát nem érdekli a csini macskabútor meg a kaparófa, a puha fekhelyének a huzatját szaggatja szanaszét körömélesítési céllal. A macskabútorra konkrétan rá se néz.

Hogy lehetne neki elmagyarázni, hogy mire jó a kaparófa?



2018. márc. 23. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha látod, hogy kapar valahol, megfogod, odaviszed a kaparofához, és kaparó mozdulatokat végzel rajta a mancsával. Nem hülye, megérti a témát.
2018. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azt amit az első válaszoló írt :) + lehet kapni macskamenta-spray-t azzal lefújhatod,nem 100% hogy izgatni fogja de nekünk pl bevált! amúgy kétségbe voltunk esve mert kb 2 hónapig le sem sz@rta,aztán magától rászokott,azóta imádja!
2018. márc. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha nem olyan a macska, hogy megfogom és odébb teszem...? Mert ilyen is van. :)
2018. márc. 26. 19:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor lángszóró. (csak vicc volt)
2018. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magától megtalálja majd hidd el,csak van amikor hónapoknak kell eltelniük :D amúgy sok cica utálja pl a narancsillatot, ha bedörzsölöd mondjuk az ágyat ott narancshéjjal vagy narancsos illóolajjal akkor nem fogja kaparni( tapasztalat)
2018. márc. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogd meg a nyakánál, lehet, hogy ez durván hangzik, de csak így lehet kivitelezni azt amit az 1. válaszoló írt.
2018. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltuk, hogy nyugodt pillanatban ölbe vettük, mancsoltunk vele, de csak annyit értünk el, hogy bepánikolt, most aztán végképp messze kerüli a bútort, nehogy gyömöszkölni kezdjük. :)

Kap még időt, hátha. Ha mást nem, kipróbálom a sprayt, bár nem akarom feltétlenül bedrogozni a macskát. :)

2018. márc. 30. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából ez nem drog,mivel természetes,meg azért nem lesz tőle "drogos" a macska,annyi hogy 1 max 2 percig kicsit boldogabb,érdeklődőbb:D De ha sokszor használod immunis is lesz rá,mi heti 1x ha használjuk max. de pl ugyanilyen "drogos" lesz ha felmosok domestossal :DD

ha látjátok hogy odamegy a kaparóhoz,adhattok neki 1 jutifalatot :)

2018. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kérdés még mindig aktuális, hátha valakinek lesz ötlete, kiemelem a kérdést.


Azóta a macska az asztal lábán kaparászik, a mi plédjeinken, illetve - ez a legújabb, és ez bizony már zavar - a kárpitos ágyunk oldalát használná kaparófának. Most rajtakaptam, elzavartam, de ha nem vagyok itthon, nyilván az ágy lesz a kiszemeltje....


Az jutott eszembe, hogy lehet, hogy nem jó a macskabútor? Ilyesmink van:

[link]

Csak a miénknek nem egészen "kocka" az alja, szóval a bebújós nem ilyen magas, nem kerek nyílás van rajta, hanem lapított ovális. 55-56 centi magas, ha jól emlékszem.

Szóval, lehet, hogy a macska lusta két lábra állni a kaparászáshoz? Szereltünk rá himbi-limbis macskajátékot, de az se vonzza.

Próbálkoztam ezzel azóta is, hogy odaviszem, kapartatom (főleg most, hogy rajtakaptam az ágy oldalán...), de neki is óriási stressz, nekem megy egy csomó karmolás. Egyszerűen bepánikol attól, hogy ölben van, nem eresztem, erőltetem. Szerintem most minden bizalma megingott bennem, ha simizném, csak reszketve sunyít... :(

2018. ápr. 6. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!