Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálhatok ilyen helyzetb...

Mit csinálhatok ilyen helyzetben? Meghalt a cicám.

Figyelt kérdés
Volt 2 cicánk (testvérek voltak) ma reggelre halt meg az egyik. Szegénykém folyton nyávog és sír annyira sajnálom. A cica tuti mérgezés miatt halt meg. Átlós szomszédunk az udvarára szétszórja a mérgeket nem csak a mi cicánk halt meg hanem pár hónapja a szomszédomé is. Előtte meg a szembe szomszédnak a macskái haltak meg. Nem lehet valamit tenni? Mert hiába szóltunk neki annyit mond hogy az ő udvara azt csinál amit akar.
2018. márc. 25. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Nem tilos a sahát udvarára mérget kiszórni. Ezért nem kéne csak úgy világnak ereszteni a macskákat.
2018. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben csak annyit lehet tenni, hogy vagy szobacicát csinálsz a macskádból, és nem engeded ki a lakásból, vagy macskabiztossá teszed a kerítést. Lehet, hogy nem annyira szimpatikus ötlet elzárni a macskádat a szabadságtól, de hidd el, mérgezésben, kínok közt elpusztulni sokkal rosszabb lenne neki.
2018. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Tehat tudtad, hogy a szomszed merget szor a kertjebe es te kiengedted a cicat. Miert nem vagtad el a torkat? Igy is, ugy is te olted meg.
2018. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos ha valaki úgy tart macskát, hogy az állat oda megy, ahová akar, ez szokott történni. Vagy elüti egy autó. Vagy összeszed valami komoly fertőző betegséget.

Nem tudsz mit tenni. Mindenki köteles a saját telkén belül tartani a háziállatát. Ha ezt nem teszi és a cicus átjár a szomszédokhoz, ahol nem látják szívesen, ez előfordulhat.

Nagyon nem értek egyet azzal, ha valaki állatot bánt, én soha nem bántanék egy gilisztát sem, de amíg nem volt kutyám, magam is sokat bosszankodtam a telkünket és azon belöl a homokozót és a veteményest WC-nem használó macskák miatt. Egy szomszédomnál pl. belepisiltek a kint hagyott babakocsiba.

Nem védem a mérgezőt, mert minden erőszakos cselekedet elítélek, csak azt szerettem volna, hogy tudd, nem mindenki örül a telkére tévedt állatoknak és sajnos van olyan, aki önbíráskodik. Anélkül, hogy tudná, vagy érdekelné, hogy micsoda rettenetes szenvedések között pusztul el egy mérgezett állat.

Nekem is van macskám, de mivel féltem, hogy hasonló sorsra jut, ezért ő benti cica. Néha kimehet a kertbe, de olyankor figyelemmel kísérem, nehogy ki akarjon menni a kapun.

Ha szeretnéd, hogy a másik cicád sokáig éljen, neked is a benti macskatartást ajánlom.

2018. márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma tudtam meg hogy mérget szór ki. Az egyik szomszédom mondta. Volt benti cicánk is ő egyszer kiugrott az ablakon mikor nyitva maradt és elütötte egy autó. Lehet benti cica lesz ő is.
2018. márc. 25. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!