Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisfiú vagy kislány cicát?

Kisfiú vagy kislány cicát?

Figyelt kérdés

Egy három éves ivartalan kandúrunk van, kijárós. Szeretnénk mégegy macskát.

Vagy egy nőstényt, akit amint lehet, ivartalanítanánk, vagy egy kandúrt.

Viszont itt jön a gond. A szomszédokban kb csak IVAROS kandúrok vannak és az utóbbi időben folyamat átjárnak hozzánk (3-4 minden áldott nap), és megtámadják az ivartalanom, jelölgetnek a padláson, összekakilnak mindent, s ma reggel az egyikkel szembetalálkoztam a konyhában. Ez már sok. Párom azt javasolta, hogy egy ivaros kiskandúrt fogadjunk be, aki majd megvédi a telket és a meglévő cicánkat. De én annyira az ivartalanítás mellett állok... megszakadna a szívem, ha sebekkel teli jönne haza, vagy netán elkóborolna majd.

Már arra is gondoltam, hogy csapdákat rakok ki és összefogdosom a macskákat, elviszem ivartalanítani. Annyira bossztant ez az egész, nem tudom mi tévő legyek.

Köszi ha elolvastad ☺



2018. márc. 26. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
vegyél egy kutyát ha azt akarod hogy ne járkáljanak át
2018. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak kutyáink, de ők nem mennek fel a padlásra, meg -lévén, hogy van macskánk-, nem bántják a cicákat.
2018. márc. 26. 09:26
 3/9 Kata-92 ***** válasza:
87%
Ivaros kandúrt biztos ne vegyél őrült felelötlen, aki ivaros kandúrt kint tart. Én nem szeretnék senkit megbántani, de egy kandúr a verekedés közben halálos fertöhéseket kaphat (FIV, FELV FIP). Nem csak a sebek a probléma, hanem föleg a betegségek, amit elkaphat. Lehet kapni macska távoltartó sprayt azzal próbáld meg befújni a területet. Én maine coonokat tenyésztek, a kandúrom kint van egy zárt kennelben egy ivartalanított nősténnyel és így is jelöl. Valószinű más ivaros kandúr átjár és ezért jelöl, ugyanis eddig nem jelölt. Persze úgy van kialakítva a kennel, hogy bántani nem tudják meg bepisilni se hozzá. Egy nőstény átjár hozzánk azt tudom, majd én is a távoltartó sprayt próbálom meg. A Demi kandúrom folyton udvarol neki, de idegen macskákkal nem hagyom pározni. Az én maine coon nőstényeimmel pározhat csak, akik szűrve vannak a FIV FELV FIPre.
2018. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legideálisabb az lenne, ha ivartalanítva lennének azok a macskák. Azt semmiképp se csináljátok, hogy ivarosan hagyjátok a sajátot, mert a verekedéseken túl nem kell több felesleges szaporulat. Lehet a legjobb lenne egy ivartalan kislány. A szomszéddal amúgy beszéltetek már erről?
2018. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A közvetlen szomszédokkal igen. Szerintük tökéletesen rendben van, hogy ivaros a macskájuk. Úgy vannak vele, hogy azzal, hogy kandúrt tartanak, védekeznek a (náluk született) felesleges szaporulat ellen és ezzel el is van intézve. A többiek fogalmam nincs, hogy honnan jönnek.

Az egyik kandúrral amúgy szoktak jászani, "csak" a környéken élő másik 6-tal nincs jóban... ha meglátom az idegeneket a tetőn vagy az udvarban, siccegek, de le se tojnak.

Már majdnem két éve itt élünk, de az utóbbi hónapban rohamoztak meg ennyire. Azelőtt jött egy- kettő pár havonta, de ez ami most megy, már tarthatatlan. Alig jár már ki szegénykém, pedig itt a jó idő, imád a tetőn nyúlni és napozni.

Ez a macskarisztó gondolom őt is zavarná, nem?

Fogalmam nincs, hogyan védhetném meg és lehetne újra nyugis, boldog élete.

Ha lenne még egy kislány, gondolom őt is megvernék...

Igazándiból akármilyen cicát választanánk biztosan megtámadnák őt is :( nem tudom

2018. márc. 26. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent igy tényleg nem tudsz tenni, max benti cicát csinálsz a sajátodból és a kövi cicából, vagy egy pár 100K-ból macskabiztos keritést csinálsz a telked köré.


Olyan furcsa nekem amúgy, hogy a kutyák ellenére is bejönnek a macskák. Nekem pl van 2 kutyám és egy macskám, de más macskának eszébe se jutna bettenni a lábát az udvarunkba. A kutyáim elég durván kergetik az idegen cicákat.

2018. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint, ha megengedheted magadnak, az összefogdosás és ivartalanítás sem egy komoly gond. Vagy észre sem veszik a szomszédok, vagy rájönnek, talán tényleg nem kellene összevissza csatangolni hagyni a macskáikat, mert bármi baj érheti őket...
2018. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem ivartalan nőstényem van de ő elkergeti az összes kandúrt,elég temperamentumos nőszemély, ha nem ilyen lenne én vízipisztollyal próbálkoznék vagy virág spriccelővel ,hogy ne legyenek túl vizesek csak megilyedjenek tőle és lehetőleg az összes ehető dolgot elzárnám, nem tudom mennyire határozottan szoktál nekik siccegni ,de ezek szerint tudják hogy nem kell félni tőled.
2018. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mi cicánkat 2-3 hónapos korában találtuk (vidéken) ivartalanítottatuk, de nagyon ki szeretne menni. Mi a saját érdekében nem engedjük ki, most kísérletezünk a cicahámmal. Ti megcsinálhatnátok azt, hogy nem engeditek ki a macskáitokat, az ivaros macskákat pedig valahogy távoltartjátok, vagy nem engeditek be a házba.
2018. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!