Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica összeszoktatása kutyával...

Akoslucu201312 kérdése:

Cica összeszoktatása kutyával és emberrel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Abban szeretnék segítséget kérni hogy a szoba cicámat aki 2éves ivartalanított kandúr hogyan szoktassam össze 2kutyussal(mindkettő lány a nagyobbik bull type 5éves a másik tacskó jellegű 2éves) és egy szintén 2éves kandúrral aki ivaros(az én cicám testvére) azért lenne fontos mert úgy alakult hogy a párommal össze költözünk és természetesen egyik Szerelmünktől se akarunk megválni ez megsem fordult a fejünkben,na és lenne még egy probléma az én cicám heves természetű karmol harap minden más embert ez nála kiskorától így van(mentettük őket) és a páromat is bántja ezt orvosolni kéne mert ugyebár benti lesz ott is és a minden napos támadások nem lennének túl jók velem “kedves” egyedül.Vagy ez alakulni fog az idő múlásával?A segítségeket köszönöm előre is.

2018. márc. 26. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, egy már 2 éves (felnőtt) cicát nehezebb összeszoktatni két kutyussal, mint egy kölyök cicát. Attól is függ hogy a cica vagy a kutya költözik másik helyre. Ha a cica területére jönnek a kutyák, akkor a cicának nehezebb lesz, mert védi a saját térritoriumát. Ha a cica költözik a kutyákhoz akkor tudja hogy az a kutyák területe ezért nem bántja őket. Az összeszoktatás nehéz, én már tapasztaltam, több hónapba telhet hogy megszokják egymást.
2018. márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feliway párologtató minden mennyiségben :)

[link]

[link]


Fokozatosan.

Nem lehetnek egyszerre csak az egyik kutyával összeszoktatni? Esetleg? Márminthogy magát a kutya fogalmát szokja meg? (enyém se szereti).

Csak rövid ideig találkozzanak, a kutya szagát megmutatnám a macskának. Na én kb. idáig jutottam.


Youtube videókat ajánlanék minden mennyiségben.

Nem lesz könnyű.

2018. márc. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ mindkettőtök felfele értékeltem.Mi megyünk a másik házba a kutyák területére.Megoldható persze hogy először csak egyikőjükkel találkozzon csak mivel hogy vad így jobban féltem nehogy ő legyen durva.Mert bár velem egy angyal és engem sose bánt de ahogy a párom vagy a családom tagjait meglátja rögtön átvált harcimacska üzemmódba :D Nem tudom milyen volt neki az előző gazdájánál de arra gondoltam igaz még pici volt de ott a férfi utálta őket és meg is akart szabadulni tőlük ezért került hozzám.
2018. márc. 28. 05:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy a férfiakkal van baja, van ilyen. Tehát megmaradt az emlékeiben, és reflexből így reagál a férfiakra. A feliway segít. Spray is van, be lehet fújni vele a barátodat :). Csak félig vicc, félig komoly.

Tehát a kutyákkal több rövid alkalmat kellene, úgy értettem. Sokszor keveset. Illetve az az elv, hogy elzárni egymástól őket külön helyiségben, hogy csak érezzék egymást, az enyém így fél. Én ezelőtt javasolnám a többször kevés alkalmat. Ezért.

2018. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!