Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Első macska érkezik 1 hónap...

Első macska érkezik 1 hónap múlva?

Figyelt kérdés

1. Mennyire árt nekik a lépcsőzés? 4 szintes házban élünk, ebből 1 "normál" lépcső, a többi csigalépcső, elég meredek, ezt majd el szeretnénk keríteni, nehogy leessen.

2. Mennyire rombolt a cicátok? Ha nyugodt egyedet választunk kisebb rá az esély?

3. A kombinált oltás benti cicának mennyibe kerül?

4. A cica pórázon való sétáltatásáról mi a véleményetek?


2018. márc. 26. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. A macskák felugranak a szekrény tetejére is. Természetesen a dolog más, amíg pici, bizonyos magasság akkor még túl magas neki, szóval helyes, ha gondoltok rá.

2. Nem rombol. Egyébként ugyanúgy a "nem, nem szabad" szót használom, mint a kutyánál, de amúgy direkt nem ver le semmit. Szerintem ez nem akkora gáz, mint amilyenek az internetes mémek.

3. A Purevax 7-8 e az a legdrágább úgy tudom, de minden benne van

4. Kiskorában kell hozzászoktatni. Csendes helyen. Más, mint a kutya, forgalomtól valószínűleg megijed. Nagy, hirtelen zajoktól (autótól is, de pl. busz, stb.) Ne nyakörvet vegyél, hanem hámot. A macskák folyékonyak, lazán összelapítja magát úgy, hogy bárhova bebújik. Következésképp könnyen kibújhat a pórázból. Pl. megijed az utcán valamitől, és megugrik. Kicsúszik, elszalad, stb. Veszélye fennáll.

Ilyen kéne (vastag textil)

[link]

[link]

Kiscicánál a méret érdekes lesz, és gyorsan nő. Először hordozóban is le lehet vinni.

A levegőzés neki is jár

5. Kiegészíteném: ha erkélyetek van védőháló, valami erős, ami megbírja, ha felnőttként rácsimpaszkodik. Ablak ugyanez, erős szúnyogháló. Bukóablak résébe beszorulhat, ha rácsapódik, eltörhet a gerince, szóval nem érdemes egyedül hagyni nyitott ablaknál. Bukóablak réséhez méretezett háromszög alakú védőrács kapható.

2018. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt korukban egyáltalán nem árt nekik a lépcsőzés, viszont amíg kicsi akár le is eshet a tetejéről, így vagy kerítsétek körbe a 2 oldalát ha csak korlát van, vagy ne engedjétek a lépcsőre. Idősebb korban ez már nem lesz gond.

A macskák átlagosan nem “rombolnak” nem fog szétrágni semmit, viszont játszani és felfedezni szeretnek, ezért esélyes, hogy amint tud, mindenre megpróbál felmászni. Ha biztosítotok neki elég játékot, akkor kissebb eséllyel szemel ki magának egy személyes tárgyat játékként. Nekem egy oroszkékem és 2 sziámim van, akik köztudottan ismertek a magas energiaszintükről, nos....amikor kergetőzésbe fognak akkor repült már váza... így azokat a helyeket ahol szeretnek hancúrozni cicabiztosítottuk.

Az kombi nagyjából 3-8 ezerig mozog, attól függ melyik fajtával dolgozik a doki, és hogy vidéken vagy városban laktok e(utóbbiak átlag drágábban dolgoznak)

Én rendszeresen sétáltatom az enyémeket. Ezt ne úgy képzeld el, mint a kutyáknál, a cica arra megy, amerre ő akar, nem arra amerre te. Ahogy az előttem levő is írta, hám kell nekik, és ne utcára vidd. Legjobb a kertben, vagy egy közeli természetes területre elvinni, ahol nincsenek emberek,kutyák, kocsik és zajos dolgok. Nem tudom milyen fajta cica, de ha nem lesz nagy méretű (nem egy main coon vagy ragdoll) akkor az s-es hám élete végéig elég lesz neki, bár szélesebb cicáknak már lehet ez kicsi (pl brit). Amit még ajánlok egy 3-5m-es flexi (kihúzható) pórázt, így nagyobb tere van bóklászni.

Ha benti cica kaparófát állíts a bútorok mellé, és mindig legyen a cica számára elérhető a friss macskafű.

2018. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!