Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam ki a benti...

Hogyan szoktassam ki a benti macskát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problemaba utkoztem, hogy van 3 cicam, mar 2 evesek, lakasban vannak tartva, viszont jon a baba, igy hatalmas szivfajdalommal, de el kell koltozniuk.Borzasztoan erzem magam emiatt, ugy erzem hogy cserben hagyom oket, hiszen ok is a “gyerekeim” viszont megprobaltam a legjobb helyet megtalalni szamukra.

A nagypapam azt mondta hogy odavihetem oket, de nem tudja nekik biztositani hogy benti macskak legyenek, igy sajnos kinti cicak lesznek.

A kerdesem a kovetkezo lenne.

Hogyan tudom szerintetek biztositani azt a cicaim szamara, hogy biztonsagban erezzek magukat egy teljesen uj kornyezetben, es ne kelljen attol felnem, hogy esetleg elszoknek, es valami bajuk essen?

Termeszetesen napi szinten latogatnam oket, de az megsem olyan mint most, hogy egesz nap mellettuk vagyok, es lesem minden kivansagukat.

Szerintetek hogy csinaljam hogy nekik a legjobb legyen?


2018. ápr. 1. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Miért kell költözniük? Oltott, féregtelenített, rendszeresen orvoshoz vitt és felügyelt csak benti macskáktól az ég világon semmit nem fog elkapni a baba, én is velük nőttem fel és még élek. :D Annyira rossz ezeket a kérdéseket olvasni hogy jön a baba és akkor kutya, macska, hörcsög minden takarodhat a háztól, épp csak a férjet tűrik már meg otthon...

Ha elviszed őket egy vadidegen helyre a benti létből és ott szélnek ereszted őket garantáltan nem látod már őket többet.

2018. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezném hogy a gyerek születése miatt miért kell költözniük a macskáknak-talán csak nem valami népi szájhagyomány által terjedő betegségek,fertőzések miatt?
2018. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Amikor átviszed a cicákat a nagyapádhoz, 7-10 napig bennt kellene tartani a lakásban őket, hogy megszokják az új környezetet, és azután fokozatosan kell kiszoktatni őket, úgy hogy ott vagy mellettük míg kinn vannak.
2018. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Minek jön az a baba? Vetesd el, akkor nem kell megválni szegény macskáktól.


Jah, van normális megoldás is, de a kérdésedből látszik, hogy nem fog menni.

2018. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mar elnezest, de aki azt irja hogy vetessem el a gyerekem, annak uzennem, hogy teged kellett volna falhoz csapni amikor megszulettel!!!

Megis hogy veszed a batorsagot, hogy ilyet leirj?!?!

Nem jokedvembol valok meg a macskaimtol, de egy masfel szobas lakasban mit kezdjek 3 macskaval, meg egy ujszulott kisbabaval?

En ertelmes valaszokat vartam, ehelyett 1-2 ember volt, aki egyaltalan fel tudta fogni a kerdest, es nem egybol nekemesett!

Nem orokre valnek meg toluk, csak ameddig nem talalunk egy olyan hazat, vagy lakast, ahol mindenkinek jo lenne.

Azert azt a par ertelmes valaszt koszonom.

2018. ápr. 2. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Hogy kiakadt... Hidd el, ugyanígy ki vagyok akadva azokon az embereken, akik egy gyerek miatt megválnak az állataiktól, de hogy még az életüket is veszélyeztetnéd...
2018. ápr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hogy a fenebe ne akadnek ki, amikor ilyen valaszt kapok, hogy “vetessem el a gyerekem”

Nem azert irtam ki a kerdest, hogy ehhez hasonlo valaszokat kapjak, hanem valami ertelmes valaszt vartam.

Igy is eleg borzasztoan erzem magam, de mint leirtam, probaltam a macskaknak a legmegfelelobb helyet biztositani, nem az allatorvost hivtam hozzajuk, es nem azt kerdeztem, hogy vajon melyik menhelyre adjam be oket, vagy hol dobjam ki oket az ut szelen.....

Nekem ok is a csaladom reszei, de itthon nem tudok nekik jelenleg megfelelo helyet biztositani, ezert sajnos nincs mas lehetosegem, ameddig el nem tudunk koltozni egy olyan helyre, ahol nekik, es a babanak is megfelelo kenyelmet tudok nyujtani...

2018. ápr. 3. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha kinti macskák lesznek, és ráadásul idegen környezetbe kerülnek, 90% rá az esély hogy nem látod őket többé.
2018. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Hát az akkor se jó megoldás a macskáknak és más háziállatnak sem hogy 3 év összkomfort után lepasszoljuk a nagypapához kültéri tartásra majd pár év múlva (gondolom csecsemő mellett nem az új(macskabarát)lakásba költözés lesz a prioritás)meg vissza az egész-hiába látogatod őket az akkor is sokk lesz nekik ha leteszed őket a verandára hogy mostantól itt laktok,pá...

Lehet olvasni róla hogy hogyan reagálnak a macskák ha idegen lakásba,idegenekhez kerülnek,hetekig nem jönnek ki az ágy alól stb.,vajon mit művelnek majd a kertben,hárman négyfelé szaladnak autók kereke alá,kutyák közé stb.mivel ilyenekkel nincs tapasztalatuk,sohasem láttak olyat?Te,a gazdájuk sem leszel ott hogy összetartsd őket,a nagypapát nem ismerik,mi tartaná őket ott?

2018. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mar elkezdtem odaszoktatni oket, 2 naponta beulunk a kocsiba, elmegyunk, ott elengedem oket, 1-2 orat elvannak, ugy hogy en is ott vagyok mellettuk, aztan jovunk haza.

Egyebkent ugy veszem eszre, hogy eleg jol elvannak, a kutya jobban fel toluk mint ok a kutyatol...

Es sikerult elernem, hogy ejszakara benti cicak lehessenek, nappal meg a nagypapam ugy is veluk foglalkozik, ugy sem tud mast csinalni.

Az autoktol nem felek, szerencsere egy csondes zsakutcarol beszelunk, nem sok auto megy arra, meg a kocsikat mar ismerik, mert le szoktam oket vinni porazzal egy kicsit a haz ele, es mivel mi fout mellett lakunk, igy az auto nem idegen dolog szamukra.

A lenyeg lenyege, hogy mostmar nem erzem azt hogy annyira felteni kellene oket, mar a papaval is osszehaverkodtak, ugyhogy meg 1 honapig csak odaszoktatom oket, aztan odakoltoznek.

2018. ápr. 5. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!