Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskanátha? 4x voltunk...

Macskanátha? 4x voltunk állatorvosnál.

Figyelt kérdés
Az első tüneteknél elvittem állatorvoshoz, kapott 2 szurit, másnapra jobban volt. Aztán rá 3 napra ismét elkezdett szörcsögni, nehezen veszi a levegőt, ismét elvittük ekkor már 3 szurit kapott és még 2 alkalommal kellett visszavinni. Az állapota nem javul, étvágya van de a nózija taknyos, lehellete nem túl kellemes. A szemével nem volt gond, csak a légutakat támadta a betegség. Valakinek volt már hasonló??? Helyre fog még jönni vagy ilyen kis szipogós marad? A válaszokat előre is köszönöm:)

2018. ápr. 1. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd másik dokihoz.
2018. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit mond a doki? Kérdezted? Ha sumákol, keress másikat, mert csak pénz lehúzás. Enyém 2 antibiotikumos injekciótól egy hét alatt meggyógyult.
2018. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Először amikor elvittük macskainfluenzát diagnosztizált, majd következő alkalommal már azt mondta lehet, hogy macskanátha... összesen 4 alkalommal kapott szurikat, amitől nem múltak el a főbb tünetek (csak az első szurik után), igaz egy picit jobban nézett ki. Most mégis mintha visszaesne. A doki azt mondta az utóbbi alkalommal, hogy már nem kéri vissza, biztosan rendbejön. De nem így lett... Lehet ez valami maradandó dolog nála, de tényleg az lesz a biztos, ha más állatorvossal is megnézetem.
2018. ápr. 1. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd máshoz. Mi is egy hét alatt kijöttünk belőle, két injekcióval, mint a kettes válaszoló. Macskainfluenzáról amúgy még sosem hallottam.
2018. ápr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi volt?
2018. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Macskának is lehet influenzája, csak nem az a legjellemzőbb.


Cicáknál valóban a macskanátha lehet a fő ok, de annak is több féle kórokozója lehet. Leggyakrabban Herpesz vírus okozza, ennek vannak fokozatai, az enyhe tüsszögéstől a felülfertőzött gennyes orrváladékos-könnyezős förtelmekig. Okozhatja még esetleg Calici vírus, ennél jellemzően fekélyes elváltozások is láthatóak lehetnek. Ezért is érdekel engem, hogy a szájszaga újkeletű dolog? Nem látsz a szájában fekélyeket? Emellett lehet még Chlamydia is, ez hasonló a Herpeszhez.


Ezen betegségek gyógyítása nagyban függ a cica állapotától, van, hogy elég "egy szuri", de van hogy hosszabb kezelések, szemcseppek, gyógyszerek, vitaminok, immunerősítők is kellenek. Sőt, én a legtöbb esetben immunerősítőt alaphangon szoktam ajánlani az ilyen vírusos fertőzéseknél. Persze ehhez látni kéne a cicát, látatlanban elég nehéz megmondani mi a pontos baja.

Cicáknál előfordulhat egyébként még polip is a garat tájékon, az okozhat szörcsögő, horkoló hangot. Mennyi idős a cica? Persze a taknyolás annyira nem jellemző, de én azért szeretem ezt is kizárni, biztos ami tuti.


Összességében én elvinném másik, alaposabb dokihoz, mert az, hogy mindig szipogjon egyértelműen nem normális.


Üdv, egy állatorvos :)

2018. ápr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elvittük mégegyszer ugyanoda, az állatorvos mostmár tüdőgyulladást mondott és kapott valamilyen kombinált szurikat... Az étvágya jobb mint eddig és javulást veszek észre rajta, sokkal aktívabb:) holnap még vissza kell vinni, remélem teljesen rendbejön, de ha visszaesne akkor biztosan máshoz viszem. Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2018. ápr. 5. 19:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszereket kapott?
2018. ápr. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!