Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám lenyelt egy kb 2-3 cm...

A cicám lenyelt egy kb 2-3 cm hosszú 1,5cm széles vékony filcanyagat (mint ruhaanyag nem mint amivel írunk) a játékáról miközben játszottam vele kb 5 perce. Átmegy az emésztő rendszerén vagy rohanjak vele valahova ügyeletre?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 2. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem átmegy, de ha váltotást látsz az állapotában azonnal vidd orvoshoz.
2018. ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Felnőtt macska amúgy nem kiscica, 4,5 kgos 2 éves kandúr.
2018. ápr. 2. 16:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld őt, és ha valami szokatlant észlelsz,akkor irány az orvos.
2018. ápr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha megváltozik a viselkedése(kedvetlen,étvágytalan bágyadt stb akkor futás orvoshoz!)
2018. ápr. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem is átmegy, várj vele, és ha látod rajta hogy másképp viselkedik, mint eddig, akkor azonnal doki.
2018. ápr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nemrég evett és ivott is, eddig úgy néz ki, hogy rendben van, de figyelem mindenképpen, köszönöm a válaszokat. Ha sikeresen áthaladt rajta valszeg látni fogom, mert egy élénk pink anyagdarabról van szó. :D

(Játékpillangójának a szárnya)

2018. ápr. 2. 18:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Méretéből ítélve (szélesség) szerintem necces.
2018. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, átgondoltam. Textilekkel foglalkozom és macskám van. A filc átlag vastagsága kb. 3 mm szokott lenni, bár azt írod, hogy vékony (?). Szerintem könnyen lehet, hogy megszívja magát a gyomorban nedvességgel és utána könnyebben elakad. Egyébként is nagyon széles. A macskakaki mérete pedig nem sokkal hosszabb mint 3 cm, és néha darabokban jön ki. Én az ügyeletet javasolnám, inkább a gyomrából halásszák ki. Jobb félni, mint megijedni.
2018. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Végül csak elvittem ügyeletre, most értünk haza, mivel nincs éppen közel az egyetlen ügyeletes állatkórház. Elég csúnyán néztek rám, mintha azt mondtam volna nekik, hogy a macskámnak kihullott egy szőrszála, ugye nem haldoklik?... de mind1. Elvittem magammal egy olyan anyagdarabot is, mint amit lenyelt (lepke másik szárnya amit tegnap szakított le) azt mondták, ez nagy eséllyel átmegy a szervezetén, ezért nem akarnak rajta fölösleges gyomorműtétet végezni. Mondták, hogy figyeljem, és ha étvágytalanságot, kedvtelenséget, dehidratáltságot, hasmenést vagy szorulást, esetleg véres székletet tapasztalok vigyem el.

Azonban azt nem mondták, hogy meddig kéne figyelnem? Hány nap alatt megy végig a macskán az étel? Vagy ez esetben a filcdarab?


Amúgy most megint eszik, nem tudom hogy ez jó jel e, vagy még nincs jelentősége.

2018. ápr. 3. 00:37
 10/15 anonim ***** válasza:
1-2 nap, max 3 de akkor már baj van.
2018. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!