Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám megakadályozni,...

Hogy tudnám megakadályozni, hogy a macskám területet jelölgessen, vagyis hogy ne pisiljen össze mindent?

Figyelt kérdés
11 hónapos, bent tartott lány cicám van. Vasárnap csinálta először, hogy az alomján kívül pisilt, eddig összesen 3 alkalommal fordult elő. Állatorvos megvizsgálta, azt mondta területet jelöl, mert, egyébként nem utalt semmi arra, hogy bármilyen betegsége lenne. Másfél hét múlva lesz ivartalanítva. De olvastam, hogy ivartalanítás után is előfordulhat, hogy jelölget. Esetleg van valakinek valami használható tippje/trükkje, amivel ez kiküszöbölhető lenne?

2018. ápr. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás meg fogja oldani, ha mégsem, akkor azért, mert bevett rossz szokássá vált. A te cicád még fiatal, valszeg nem rossz szokás ez még.

Egyéb tippet nem tudok, nem hallottam semmi ilyesmiről, csak azt, hogy akkor teszik, ha valami nincs velük rendben, de az nálatok akkor ki van zárva.

2018. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak olyan kényes cicák, hogyha csak egy pisi, vagy kaki van az alomban, már nem mennek rá.

Ugyebár, ezt napközben a munkahelyről nem lehet távirányítással takarítani, így mennek és keresnek egy szagtalan helyet.

Nekem 3 macsekom van, az egyik képes egész nap nem pisilni, ha nem tiszta az alom. Abban a percben viszont rohan, ahogy hallja az almos zacskó zörgését.

2018. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Még annyi lehet esetleg a háttérben, hogy pszchies eredetű a probléma, hogy esetleg így szeretné felhívni magára a figyelmet.. De egyébként pedig tipikusan "területjelölős pozícióban" vizelt, mert pont rajta kaptam.. :/ próbálok vele több időt tölteni és valahogy kibírjuk még az ivartalanításig🙂
2018. ápr. 5. 21:17
 4/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló; igen, ezt már tapasztaltam, hogy igazán igényes állatok. :D reggel és este is kitisztítom neki, hetente pedig teljes alomcsere éa takarítás történik. ☺️ de mindenképpen köszönöm, hogy válaszoltál és időt szakítottál a kérdésemre:)
2018. ápr. 5. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Szívesen tettem!:)

2018. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megoldja az ivartalanítás. Azt várd meg mindenképp. Amúgy igen, akkor is jelölgethetnek, ha stresszelnek valami miatt, és egy macska szinte bármin tud sajnos, csak ugye nem tudja elmondani mi a baja. Az én cicámnak is most volt ilyen problémája, valami idegesítette, ami miatt hólyaggyulladása lett. Most rendbe jött a gyógyszerektől és vettem Feliway párologtatót, az is segített szerintem, esetleg próbáld ki, ha ivartalanítás után nem javulna a helyzet. De szerintem fog. :)
2018. ápr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A Feliwayről már hallottam.. Az műtétet megvárjuk, aztán ha még elófordul, akkor bevetem ezt a praktikát..☺️

Köszönöm a válaszod! :)

2018. ápr. 7. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!