Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy elméletem és szeretném...

Van egy elméletem és szeretném ha elmondanátok róla a véleményeteket?! A macskákról és az emberekről.

Figyelt kérdés

Sokan vannak,akik a macskákat preferálják,sokan a kutyákat,olyanok is akadnak,akik nem tudnak,és nem is akarnak választani,mert mindkét állatot nagyon szeretik.

Viszont vannak,akik sajnos utálják a macskákat(megjegyzem,egyáltalán nem értem miért).

De sokat gondolkodtam a lehetséges miérteken.

Az első gondolatom rögtön az volt,hogy akik nem szeretik a macskákat,azért nem szeretik őket,mert ők rettentően emberi lények.

Nem emberek,hanem emberiek!!!!!!!!!

Rettentően önzőek,makacsak tudnak lenni,képesek bosszút állni,haragot tartani és nem mindegyik tud lojális lenni a gazdájához(vagy inkább családtagjához,mert ők is a család tagjai).Azonban persze vannak rettenetesen hűséges,a gazdájukat a végsőkig imádó cicusok is.

A kutyákat azért szeretik,mert hűségesek,imádják a gazdájukat feltétel nélkül.Megjegyzem,tuti,vannak kivételek.

Bár,ahhoz szerintem nagyon rosszul kell bánni egy kutyával,hogy utáljon.

Meg azt is mondják,hogy a kutyákat rengeteg különböző dologra lehet használni.

Pl.ház őrzés,akármilyen épület őrzése,nyomkeresés,drogkeresés,ember keresés,életmentés.

Én nagyon szeretem a kutyákat bár a családban csak egyetlen kutya volt,az is csak rövid ideig így nem igazán van bárminemű tapasztalatom a kutyákkal,viszont több mint 10 éve állandóan macskák vesznek körül gy nyugodtan kijelenthetem értek hozzájuk.

A kutyákat is szeretem de a macskák a mindeneim.

Főleg a 2 mostani cicáim.

De visszakanyarodva,én úgy gondolom hogy valahol a legtöbb ember,aki gyűlöli a macskákat,azért érzi ezt szerintem,mert nem brja elviselni,hogy egy hozzá hasonlóan viselkedő lény legyen körülötte.

Mert egy macskát nem fogsz beidomítani,vagy néhány jutalomfalattal rávenni trükkök végrehajtására.

Ők rettentően önállóak,makacsok,nem hagyják hogy irányítsák őket.CSakúgy mint mi emberek is ilyenek vagyunk.Jó esetben.

Attól meg kifejezetten kiver a víz,amikor valaki azt mondja,hogy a macskáknak semmi hasznuk.A kérdésem ezekhez az emberekhez:Szerintetek nem lehet valakit/valamit szeretni anélkül,hogy használnák őt valamire?Miért akar néhány ember mindenben hasznot látni?

A kutyák sem csak tulajdonok,hanem érző lények.Azért tarts kutyát,mert szereted,ne azért,hogy felvághass vele,hogy mi mindent tud.

És most persze nem a dolgozó kutyákra gondolok.

A macskáimmal pl.úgy vagyok,hogy nekik igazából nem is igazán lenne rám szükségük,mert ők akármi történik,előbb túléli a szabadban mint mi emberek.

Tehát nézhetik őket hasztalannak,de ők sokkal nagyobb eséllyel élnének túl bármit,mint egy ember.

Mert ők vadászok,ragadozók,mi nem.


2018. ápr. 7. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Sokan (főleg az idősebbek) azért utálják a macskákat és undorodnak tőlük, mert régen egyáltalán nem volt divat az állatorvos. A macskák (a láncra kötött kutyákkal ellentétben) kijártak, csavarogtak (mint ma is sajnos) és érintkezni tudtak egymással. Így szinte az összes macska beteg volt. FeLV (macskaleukózis), FIV (macska AIDS), FIP (fertőző hashártyagyulladás), macskanátha... Plusz a férgek.

Szóval ezeknek az embereknek megmaradt a macskákról az a kép, hogy ők gyulladt, gennyes szemű, sovány, hasmenős (férgektől, meg a nagyon okosaktól, akik tejjel itatták szegényeket) állatok. Meg persze koszosak, büdösek, hisz beteg macska nem is mosakszik. Meg még ott vannak a bolhák, kullancsok is.

Ivartalanítás híján nőstények tüzeléskor ordítottak, évente 2x ellettek, ami túl sok volt, így a kicsiket rendre vízbe folytották, falhoz csapkodták, vagy élve elásták.


Ez is egy magyarázat, hogy miért utálják ennyien a macskákat. És ezek az emberek ezt a látásmódot tovább is adják.

Múltkor leállt velem veszekedni egy 14 éves csaj, hogy mennyire undorító, hogy bent van a macskám a házban. Évi 3-4x féreghajtózva, oltva, külső parazitáktól védve szerintem nem tud undorító lenni. :)

2018. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Egyébként lehet idomítani a macskákat. :)

Az enyém ül, fekszik, marad, pacsit ad, hallgat a nevére, jön, ha hívom. Ez azért fontos, mert ha kimegyek az udvarra, jöhet velem ő is, de nem hagyom kint. Ha elindulok befelé, hamarabb odaér az ajtóba, mint én, de van, hogy hívni kell, mert nem vesz észre. :)

2018. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utáltam a macskákat fiatalabb koromban. Megláttam, és már szívem szerint kikergettem volna a világból. Fogalmam sincs miért. Szerintem elkódoltam a fejemben hogy a kutyák az ászok, és ezért nem voltak szimpik a cicák. A saját bemagyarázásom miatt utáltam őket. :)

Anyu egyszer úgy gondolta, hogy szeretne egy cicát. Vettünk egy fajtatiszta orosz kék cicát. Azóta a macskák szerelmese vagyok. Imádom a kutyákat is, szintén, de a cicák valahogy közelebb kerültek hozzám. Mindkettőben van valami szerethető, valami jó, és valami rossz is. Senki se tökéletes, ők sem. És a hibáikkal együtt imádom. Azóta nem akarom kikergetni a macskákat a világból :D

2018. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, nagyrészt egyetértek, és helytállónak tartom az elméletedet.
2018. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.:)

Az én cicám mindig megpuszilja a fülem,ha azt mondom neki,hogy kérek puszit.:D

Az én macskáim is rendesen vannak látva,mégis sokan gusztustalannak gondolják,hogy macskák házban vannak.

Én meg erre:Sajnálom,ez van.

Én még az anyumhoz jövő vendégeknek is simán megmondanám,hogy ha nem tetszik a macska a házunkban,akkor nem kell többé vendégségbe jönni hozzánk.Ugyanis a két macskám a teljes értékű családtagjaim,velem vannak már nagyon hosszú ideje,egy random senki véleménye meg nem érdekel.:D

2018. ápr. 7. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!