Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell felemelni a macskát?

Hogy kell felemelni a macskát?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Kölyök macskát a gravanvánál fogva, de óvatosan, vagy ha már nagyobb akk a mellső lábai mögött a fenekét alátámasztva. Tartani pedig úgy ideális ha a lábain tud támaszkodni a karjaidban. A hátára ne fektesd, sok macska nem is hagyja.
2018. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Tarkó bőr résznél de közben hátsó lába alá kell fogni , majd ha megszokik és magától jön hozzád akkor a mellső lábaknál és közben oldalsó tartásban hátul a lábainál .
2018. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
A lényeg, hogy támaszd meg alulról, hogy ne lógjon. A másik kezeddel meg pl. nyúlj a hóna alá, vagy hagyd, hogy a válladon támaszkodjon.
2018. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Ahogyan az ókori egyiptomiak! Igen magasra emelték a macskák nívóját! (Lásd: macskakultusz.)

Viccet félretéve: az első jól írja (egyébként csak mellégépelte véletlenül, a cicusok grabancéra utal, azaz a nyakánál a bundácskáját csípd meg, nem fáj nekik. :-) )

2018. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Én alájuk nyúlok a hónuk alatt, megemelem őket, aztán a fenekük alá nyúlok a másik kezemmel.

Nálunk engedett az is hogy a hátukra fektessük, úgy is szoktam simizni a hasukat. A tarkójuknál pedig nem is szoktuk őket fogni. Kivéve dokinál, ha kéri.

2018. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

A tarkójánál (grabancánál) fogva nem szabad, az az anyamacska kiváltsága, ő tudja helyesen csinálni, mi sérülést okozhatunk vele. Így csak kölyökmacskát szabadna emelni, felnőttet pláne tilos.

Egyébként nekünk embereknek :) úgy kell, hogy egyik kezünkkel a mellső lábai alatt a hóna alá fogunk, (tenyerünkkel támasztjuk a testét mindig) a másikkal a hátsó lábai alá (tehát a kezünkön ül a macska, a "lába szára" alá támasztunk) fogunk. Én jobb kezes vagyok, tehát a macska hátsó lába van a jobb kezemben, mert az a vége nehezebb. Orvosnál szokták úgy kivenni (kihúzni) a hordozóból (ami elöl nyílik, nem felül), hogy megfogják a tarkóján a bőrt, de akkor nem emelik, hanem enyhén meghúzzák, és leginkább arra szeretnék serkenteni, hogy önként kijöjjön.

2018. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy hagyja... nekünk volt olyan macskánk, aki nem engedte :D
2018. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%
megjöttek a lepontozó trollok :D
2018. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
36%
Én a nyakánál szoktam.
2018. ápr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!