Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásba kan cica vagy nőstény?

Lakásba kan cica vagy nőstény?

Figyelt kérdés
Cicavásárlás előtt állok, viszont nincs tapasztalatom hogy melyik Nem az ideálisabb a lakásba. A kan cica elvileg büdös, meg jelölget lakáson belül is, ez igaz lehet?

2018. ápr. 8. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Igaz bizony. Ha te meg szagoltal budoset....


De ebbol a szempontbol mindegy ,hogy kandurt vagy nöstény cicát veszel, mert mindkettöt kell ivartalanittatni.


A nöstény cica meg amikor tüzel foltot hagy nyávog.


De nálunk a kandur cica sokkal nyugodtabb ,a nostények vadasznak ,jonnek ,mennek.


A kandurt olcsobban mutik, ha ez esetleg szempont.


Miert nem fogadsz orokbe egy kiscicat?

2018. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"mindegy ,hogy kandurt vagy nöstény cicát veszel, mert mindkettöt kell ivartalanittatni"

Itt az igazság!

2018. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok macskám volt, a kandúrok sokkal jobb fejek, én így gondolom. Ivartalanítani kell és nem fog jelölni.
2018. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kandúrt MUSZÁJ ivartalanítani, különben tényleg jelöl, de ha ivartalan, akkor semmi gond nincs ebből.

A nőstény esetében célszerű, mert pl. a méhgyulladás elég gyakori, a minek meg pocsékul viselte a tüzelést, ezért (is) nem lehetett halogatni.

Tehát a neme teljesen mindegy, mert a viselkedése személyiségfüggő - nálunk pl. a nőstények voltak mindig a "nyugibogyók", és a kandúrok voltak a (kicsit túl) pörgősebbek, de ez csak annyit jelentett, hogy a kandúrok nevelésére jobban oda kellett figyelni.

2018. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj ivartalanítani, különben a fiú nagyon büdös lesz, a nőstény pedig folyamatosan tüzelni fog, nagyon hangos lesz.

Nekem van tüzelő macskám, aludni se lehet tőle. (mielőtt jöttök, tenyésztő vagyok, ezért nem is fogom ivartalanítani)

Arról, hogy a kandúr, vagy a nőstény a "jobb", nem tudok nyilatkozni, nálam a fajta jellemzője az, hogy mindegyik egyed nagyon bújós. :D

A kandúrok nagyobbak, testesebbek. A legtöbb embertől én is azt hallom hogy a kandúrok bújósabbak.

Vadászni meg ugyanúgy vadásznak a kandúrok is. :D Nálunk pl őket jobban érdeklik a kint lévő madarak. Igaz, csak az ablakból nézzük.

2018. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hiszen ivarérés előtt ivartalaníttatni fogod. :)
2018. ápr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes őket ivartalanítani, mert egyrészt rengeteg betegséget (nőstényeknél pl. méhgyulladás, ivarszervi rákok, kandúroknál hererák, prosztatagyulladás) lehet megelőzni vele, másrészt az ivaros kandúr valóban rettentő büdös, az ivaros lánycica pedig nagyon hangosan üvölt, ha tüzel, és ez kb. 3 hetente lejátszódik. Ivartalanul meg egyéni preferencia kérdése, a családban van két lány és egy kandúr (mindhárom ivartalan), nekem a kandúr a kedvencem, de a lányok is jófejek.
2018. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!