Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ha ideiglenesen...

Szerintetek ha ideiglenesen örökbeadom a cicáim, készítsek szerződést?

Figyelt kérdés
Ami a láthatóságra vonatkozik, illetve arra, hogy megfelelően tartsa őket, valamint, ha bajuk esik az ő mulasztásából, akkor azért kártérítéssel felel (akármilyen tárgyiasítva hangzik is ez)?

2018. ápr. 9. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem barátnak, rokonnak adod őket, akkor mindenképpen. Így lesz hivatkozási alap, ha bármi baj lenne.
2018. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

vissza fog lépni az örökbefogadó, ha ilyenekkel jár

ezerféle módja van cicát befogadni, nem fog ragaszkodni a macskáidhoz meg a feltételeidhez

2018. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
De a macskákkal is írasd alá, hogy tudomásul veszik az örökbeadást.
2018. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kölcsönadásnak hívják, nem?

Persze, hogy kössél.

2018. ápr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp!
2018. ápr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ezt kell valakivel hitelesíttetni, hogy hivatalos legyen? Tanúk kellenek?
2018. ápr. 9. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosra akarsz menni, akkor tanúztasd. A legtöbb esetben úgy van egyébként, hogyha kézzel írt dologról van szó, akkor nem kell tanúzás, géppel írt dolognál (pl. levélnél), igen.

Most megnéztem neked, mikor mi fogadtuk örökbe a cicát alapítványtól, a szerződésünk nincs tanúzva, csak minden oldalon aláírva.

Más alapítványnál láttam olyat, ahol van tanúzás is.

2018. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Látom töröltettél: de akkor sincs olyan hogy "ideiglenes örökbeadás" Vagy ideiglenes, vagy örökbe. Döntsd el. Persze téged csak az érdekel, hogy lepasszold a macskákat, valahogy megsebesített őket, és nyerészkedj a szemétségeden...
2018. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem töröltettem senkit, nem is foglalkoztam ezzel az utolsó válaszom után.

Csak biztonságban akartam őket tudni, amíg én nem tudok róluk gondoskodni. Az alapítványok is írnak ideiglenes örökbefogadásit, ez létezik.

Bántanám az én életeim szerinted pár forintért? Úristen. Mindenki magából indul ki.

2018. jún. 13. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!