Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez müködö képes tud lenni,...

Ez müködö képes tud lenni, hogy ne hagyják el a telket a cicáim?

Figyelt kérdés
[link]

#macska #láthatatlan kerités
2018. ápr. 9. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi, nekem nincs tapasztalatom, de érdekelne a többiek válasza.

Egyáltalán elviselné ezt a nagy nyakörvet a cicád? Mennyire lehet biztonságot, ha esetleg beleakadna valamibe, van önkioldó funkciója?

2018. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
szerintem ez állatkínzás..
2018. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Most tényleg áramütéssel akarod sokkolni a macskádat, ha a kerítés felé megy? És ha megrémül tőle, és elfele menekül, akkor addig rázza, amíg meg nem döglik, vagy az elem le nem merül?

Hát...

2018. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Hát én először azt néztem meg, hogy ez milyen webáruház, de aztán ismerős lett a neve. Külföldiül láttam először ezt a márkanevet, itt a központi link, meg a cégadatok is meg vannak adva meg minden (először nekem olyan furi volt)

[link]


Ami már ettől érdekesebb, hogy magát a terméket úgy hirdetik, hogy 2-7 kg-s macskának és ölebeknek. Namost egy öleb a kerítés Alatt megy ki, a macska meg Felette.

A kutya topikban szoktam olvasni, hogy csinálnak ilyen áramos kerítéseket. (villanypásztor). A villanypásztor elvileg nagyon gyenge áram. Ami nem gyenge, az az ára. Valamint egy kérdés: mekkora a telek, amit elkerítenél vele? Mert a macska a telek bármelyik oldalán kimehet. A kerítés alatt, ha hézag van, a kerítés fölött, meg a kerítés lécei, vagy rudai között, ha átfér...


Én, amiket kíváncsiságból néztem megoldásokat, azok tök mechanikusak. Van egyszerűbb (a cső), meg bonyolultabb, és drágább (a visszahajló drót).

Linkelem, a pinterest tele van vele, googlen is van.

googlen a keresőszó: cat safe fence (macskabiztos kerítés). Pinteresten is, valamint ott vannak zárt kifutók, ami nagyobb területű, és olyat lehet építeni a kertbe. Érdekel a téma engem is.


[link]


Első sor második fotó: rá van hegesztve a kerítés tetejére valami fémrúd és arra van húzva egy cső, első sorban, a rajz, amin a vörös macska van, az is ilyen forgó, csak lapátjai vannak. Ezek szerintem olcsóbbak, különösen a cső. Ha felugrik a macska nem tud megkapaszkodni benne, nem tudja megvetni a lábát, mert forog.

A visszahajló drótháló meg azért mert visszahajló (befelé a telek felé).

Pinteresten "Catios for cats" néven pl. rá lehet keresni, ott majd ad hasonlókat, azt nem tudom linkelni. A catios néven inkább a kifutók vannak, vagy itt van ez.(erről jó spanyol oldalak vannak)

[link]


Magam részéről én azok mellett a megoldások mellett vagyok, amiket írtam, linkeltem.

2018. ápr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne hagyják el a telket? Hogy ne szaporodjanak, verekedjenek, fertőződjenek, bolhásodjanak? Ettől még idegen cica be fog jönni, és minden felsorolt dolog lehetővé lesz. A macska kóborló vadász, éjjelente becsatangolja a környéket, fiú/lány után megy. Fára mászik, kúszik, mászik, bújik. Mert ilyen. Hagyd meg őket ilyennek, ettől olyan szerethetők.
2018. máj. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!