Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskánál is van bélcsavarodás?

Macskánál is van bélcsavarodás?

Figyelt kérdés
A cica rendszeresen vacsora után áll neki "ötpercezni" meg játszani, erről jutott eszembe a kérdés. Talán ostobaság, de eddig kutyánk volt, hozzászoktam, hogy erre figyelni kell... cicánál nincs ilyen felfüggesztett gyomor, nem lesz baja, ha evés után rohangál, ugye?

2018. ápr. 9. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A rohangálás nem baj. Én azt tapasztaltam, hogy esetleg kakilnia kell ilyenkor.

A macskánál arra kell figyelni, hogy ne vegyen a szájába olyan dolgokat, amiket nem kéne, pl. a régi mese, hogy a macska a fonalgombolyaggal játszik, és az összes létező madzag, cipőfűző, meg ilyenek. Az a gond, hogy a nyelve recés, ezért pl. a fonal megtapad rajta, és ezért lenyeli. (nyilván a cipőfűző ehhez túl nagy, de olyan sztorit ennek ellenére már olvastam). Na és így okozhat bajt. (a fonal nyilván csak példa, mert ismert).

Egyébként a macskák úgy szeretik, ha többször esznek keveset. Eleve nem falnak úgy, mint a kutyák, és nem esznek meg egyszerre akkora adagokat.

2018. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálunk a macsek simán betermeli egyszerre, amit kap, persze jogos, töredéke ez a mennyiség annak, amit a kutya eszik. :)

Erről a rágcsálósdiról még nem hallottam, köszönöm az infót és a választ is! :)

2018. ápr. 10. 09:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon igaza van az első hozzászólónak, és sajnos nagyon kevesen ismerik ezt a fonalas-cicás dolgot, de nagyon kell rá figyelni!

Ami a kérdésedben van viszont: szerintem Te a gyomorcsavarra gondolhattál, nem?

Az cicáknál valóban elég ritka, konkrétan én még egy ilyen esettel sem találkoztam.

A gyomorcsavar jellemzően nagy méretű, mély mellkasú (pl dog-ok) kutyáknál fordul elő, cicákra ez nem jellemző.

2018. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam, nem is értem, miért belet írtam... :)

Régen golden retink volt, tudom, hogy csak a nagyobb testű kutyáknál jellemző, a cica őrültködése kapcsán ugrott be, hogy nehogy baja legyen evés után.

2018. ápr. 10. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Én viszonylag frissen végzett állatorvosként (tehát nincs hatalmas tapasztalatom) még nem hallottam ilyenről :)
2018. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!