Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utazás cicával, cica nélkül?...

Utazás cicával, cica nélkül? Ti hogy oldanátok meg ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Új cicások vagyunk, menhelyi cicával, tehát nem kölyökkel. Az utazás időpontjában kb. két hónapja lesz nálunk. Alapesetben tehát nem tenném ki az utazásos stressznek, hiszen épp csak megszokott nálunk...

Na de, a konkrét szitu:


Ballagásra utazunk majd az ország másik végébe. Ha már így alakult, akkor családlátogatás is illene (nincs kocsink tudniillik, nagyon elhanyagoljuk így az ottani rokonságot), vagyis a program többé-kevésbé úgy nézne ki, hogy utazunk 300+ km-t, két nappal később további cirka 90-et, ballagás, ünneplés, aztán este vagy másnap haza munkától függően. Vagyis 4-5 napot lennénk távol.


Opciók:

- Cicát cipeljük magunkkal, ezt nem szívesem tenném, hiszen nem kevés utazás, ő meg még amúgy is ideges cica a korábbi utcai lét miatt.

- Cica itthon marad, édesanyám reggel-este átugrana hozzánk etetni, almozni. Viszont a cica idegenektől még fél (találkozott anyámmal, de attól még idegen neki), tehát simi, játék nem nagyon lenne, cica öt napig effektíve egyedül. Én ezt a megoldást választanám, de kicsit azért aggaszt a cica magányos léte, hiszen azért ez elég hosszú idő, mikor még nem rég óta van nálunk.

- Cica átcuccolhatna anyámhoz is, nem lakik messze tőlünk szerencsére. Viszont ez esetben megint új hely, ismeretlen ember, nem értené, miért pateroljuk el, én meg betegre aggódnám magam, nem szökik-e meg. :D De legalább nem lenne folyamatosan egyedül, hiszen munka előtt-után otthon lenne vele anyám.


Ti melyiket választanátok? Egyéb alternatíva?



2018. ápr. 11. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Cicák elvannak egyedül is, anyukád meg bizalmas barátok simán beleférnek ha adnak neki friss vizet, adni enni és almot cserélni!!

:)

2018. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is a másodikat választanám

az első nagyon stresszes lenne neki

az utolsó annyira nem rossz, de ott is sokat lenne egyedül, akkor meg minek felbolygatni az életét

2018. ápr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a másodikat választanám, de előtte már gyakran jöhetne hozzátok anyukád, hogy barátkozzanak a cicával. A legideálisabb megoldás amúgy az lenne, hogy anyukád arra a pár napra beköltözik hozzátok, akkor nincs egyedül a cica.
2018. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, utolsó, ez nem is lenne rossz. :)

Mondjuk édesanyám elég kényelmes, úgyis az lesz a kifogása, hogy nálunk nem érezné magát otthonosan, de azért bedobom az ötletet, hátha cicu kedvéért hajlandó. :-)

2018. ápr. 12. 12:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlaggódod a dolgot.

A macska el van egyedül is. Szerintem is az lenne a jó, ha anyukád reggel-este átmenne. Elég neki.

A macska alapból elég magányos, jó lesz így.

Ha autóval mennétek még azt mondanám, hogy vidd magaddal, de így ne.

2018. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül így oldottuk meg, anyám átjárt hozzá, amúgy egyedül volt.

Kibírta a macska, de nem tett jót neki, voltak rossz szokásai, amikről már leszokott, mióta nálunk van, most újra csinálja (pl. a kárpitosbútort használja kaparónak. Hetek óta nem volt gond, tegnap 4x kellett rászólni...).


Köszönöm a tanácsokat mindenkinek! :)

2018. máj. 7. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!