Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom mit csináljak a...

Nem tudom mit csináljak a most született kiscicákkal?

Figyelt kérdés
Ma születtek az biztos de nem tudom megsaccolni hogy pontosan mikor a helyzet a következő nagyon rossz helyen vannak rájuk fúj a szél tető nuku, csináltam dobozból nekik "házat" hogy az anya macska is beférjen de nem merem őket beletenni mert még rajtuk van a köldökzsinór és egymáson mászkálnak egyiküket úgy becsavarták féltem hogy elszorítják a lábát nagy nehezen kibogoztam őket de most mit csináljak? Vágjak el a köldökzsinórt késsel vagy ollóval utána tegyem be őket a házukba?
2018. ápr. 11. 16:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A köldökzsinór nem a te dolgot, az anya harapja el. Ha annyira béna és rossz ösztönű, esetleg beteg, hogy nem teszi, akkor úgyis elpusztulnak a kicsik, tippem szerint. Én ilyet még nem láttam. Vagy a rajtuk maradó rész zavar? Mert az normális, majd leszárad és leesik.


Szép idő van, kellemes tavasz, én biztos nem lennék oda, én láttam már macskát a szabad ég alatt, gazban nevelni kiscicákat (volt háza, de az nem érdekelte)... Nem abba haltak bele. Jó, én is szponzorálom a környékbeli macskákat és rendes, szinte teljesen zárt házat is építettem nekik... De ha nem a te macskáid és az anyának saját akarata van, max. felkínálhatsz nekik helyet, hogy él-e vele, az más kérdés.

S ha nem akarod te felvállalni azt a roppant rossz esélyű dolgot, hogy felneveled a kicsiket, bízd az anyára és a kicsik ösztönére a dolgot, azt mondom. Ha az nem működik, úgyse maradnak meg, de nem szoktak embert igényelni még a félvad állatok sem, legfeljebb ha betegek.

2018. ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tttssj válasza:
100%
A macskákat nyugodtan pakold át, de a köldögzsinoral ne foglalkoz az majd magától leszárad, le esik.
2018. ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a házba öket a dobozzal, hogy biztonságban legyenek, aztán hívj hozzájuk állatorvost, ö vágja inkább le a köldökzsinort, plusz nem árt ha rájuk néz, mert valami nem stimmel, ha ilyen hosszu köldökzsinorokat hagyott az anyjuk.
2018. ápr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem harapta el a köldökzsinórt és a méhlepénnyel egyben van a cuccos ezért zavar.
2018. ápr. 11. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképpen hívjál ki egy orvost
2018. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Feltenném a népszerűtlen kérdést: ivartalanítás???
2018. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vártam a picik érkezését!
2018. ápr. 11. 18:14
 8/14 A kérdező kommentje:
Beszèltem állatorvossal, azt mondta szorítsam el a köldökzsinórt a többit az anya macska elvégzi,arra gondoltam cérnával kötök rá egy csomót jó ötlet?
2018. ápr. 11. 18:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vártad a kicsiket, és nem tudod, mit kell csinálni... Szaporító. -.- Ne birizgáld a köldökzsinórt semmivel. Egyáltalán hol van az anyjuk? Nincs mellettük? Ha annyira vártad a kicsiket, miért most dobtál össze nekik házat?
2018. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen nem tudtam mit csináljak azèrt tettem ki a kèrdést! Nem vagyok szaporító csak szimplán örültem a kicsiknek azért kaptak most házat mellesleg az anya macska mellettük van és nem láttam rajta hogy vemhes alapból eléggé jól van táplálva :D
2018. ápr. 11. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!