Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés:Vigyem a cicát vagy...

Költözés:Vigyem a cicát vagy maradjon anyukámmal?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 2 hónap múlva költözök saját lakásba. Most anyukámmal élek és a cicámmal/cicánkkal. 5 éves brit cica egyébként.Nagyon a szívünkhöz nőtt,igazából engem kicsit jobban szeret, bár ezt nem tudni biztosra :D A lényeg h megszakadna a szívem ha nem vinném magammal, de anyukám szerint jobb lenne ha maradna mert megszokta ezt a lakást és nagyon szeret itt.És hogy a cicák nem szeretik a változást mert ragaszkodnak a helyhez. Minden nap meg tudnám látogatni egyébként,mivel ugyanazon a panelházon

belül van az én lakásom is. de szerintem ez összezavarná a cicát,ha minden nap 1 órát ott lennék aztán eltűnnék. Nagyon ragaszkodik hozzám,együtt alszunk,mindenhová követ ha otthon vagyok.Szerintetek jobb,ha a megszokott helyen éldegél tovább és látogatom,vagy vigyem magammal és majd megszokja?Neki mi a jobb/kisebb stressz?

Köszi és igen tudom, túlgondolom a helyzetet de nekem ez fontos !



2018. ápr. 12. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Hagynám az eredeti helyén,és minden nap meglátogatnám.
2018. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
#1értek egyet.
2018. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
"anyukám szerint" ennyi idősen még anyuci mondja meg mi legyen ?? pfff :DDD
2018. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A cica gazdihoz is tud ragaszkodni épp úgy, mint helyhez.

Mivel szerencsére nem költözöl messzire, én a helyedben hagynám a megszokott helyén a cicát (nem is a hely, inkább anyám miatt, aki nyilván ragaszkodik hozzá :D), és figyelnénk a cica viselkedését. Ha nem találja a helyét, hiányol, stb., az úgyis meg fog látszani rajta, és bármikor a jövőben dönthettek úgy, hogy nálad jobb helye van. Ha az ország másik végében lennél, az macerás lenne, de így azért nem olyan nehéz a dolog. :)

2018. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Mivel egy panelon belul van a ket lakas szerintem lehetne ketlaki a cica.Nalad is meg anyudnal is lenne kicsit,pl attol fuggoen,hogy hogyan dolgoztok.Igazabol olyan lenne mintha megnone a cica mozgastere.
2018. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a macska ragaszkodik hozzád, akkor vidd magaddal.
2018. ápr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is brit cicám van, gyakran utazik is velünk, és a fajtára jellemző az is, hogy nagyon könnyen alkalmazkodik az új helyhez. Inkább kíváncsi, felfedező. Azonkívül inkább hozzám ragaszkodik mint a helyhez, úgyhogy én vinném magammal az új lakásba.
2018. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek ! Addig még van időm átgondolni de hajlok afelé hogy magammal vigyem.

Majd akkor max anyukám látogatja a cicát :D Vagy ha elutazok addig nála lakna,ilyenek . Ő azt mondja ha elviszem magammal, ő vesz magának egy másikat, ha már nem dolgozik (1-2 év múlva) de hát ez a cica mintha a gyereke lenne úgy szereti.

amúgy mi is visszük magunkkal a telekre nyáron,ott szeret lenni és hamar megszokta,úgyhogy igaza van annak aki azt írja hogy könnyen alkalmazkodik :) Kicsit túlgondolom a cicák lelkivilágát :D De hát aggódó típus vagyok. Köszi a véleményeket!! (Jöhetnek még )

2018. ápr. 12. 19:10
 9/9 anonim válasza:
100%
Butaság, hogy a macska helyhez kötött. A mi cicánk három éves volt, amikor költöztünk. Az első pár órában stresszes volt, utána pedig egyből megtalálta a helyét, azóta is nagyon boldog. Ők is szeretik a gazdit, az a fontos, hogy ott legyen, ahol szeretik.
2018. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!