Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogyan lehet megtanítani egy macskát, hogy ne bántsa a gyereket, meglehet egyáltalán?

Menhelyi cica, felnőttekre soha nem támad csak a kicsikre(9honapos, 4éves). Van, hogy szó szerint vadászik rájuk. Meglapul és rájuk ugrik. Ilyenkor jól rákiabálok, anyum rá is csapott már mikor ő vigyázott rájuk, de csak csinálja.
Mit lehetne tenni? A picinek a kis arcát karmolta meg. Párom már szaműzné a macskát.
Van valami módszer?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, támadás, karmolás

ápr. 12. 18:04  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Én kizárnám a macskát még mielőtt maradandó kárt okoz a gyerekben.

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont ápr. 12. 18:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Most kint van, de ha kint vagyunk akkor is támad. Meg külvárosban élünk, patkányszezon van, mérgezik őket, félek, hogy megeszik valamit ezért estére beengedem. Akkor nem lehet erről lenevelni?

# 2/12Időpont ápr. 12. 18:10 Privát üzenet
Mit csinál a gyerek?

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 32%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont ápr. 12. 18:43 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha mit?

# 4/12Időpont ápr. 12. 19:28 Privát üzenet
Türelemmel le lehetne, de ez szerintem egy olyan helyzet, amikor inkább vissza kellene vinni, vagy keresni neki másik gazdát, mert nem igazán kellene kockáztatni.
Gondolom igen, de megkérdem: ivartalanítva van?

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont ápr. 12. 19:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen.
Sajnos az lesz. Csak nem fiatal cica, többször vitték vissza, félek, hogy elaltatják. :(

# 6/12Időpont ápr. 12. 20:40 Privát üzenet
Piszkálják/piszkálták a gyerekek a macskát?
Hangoskodnak körülötte?

Mert ha igen, az simán kiválthat nála agressziót.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont ápr. 12. 22:16 Privát üzenet
A macska meg tudja különböztetni a gyerekeket a felnőttektől - emiatt toleránsabbak is velük.

Azt írtad, menhelyi cica. Az a tippem, hogy ha kóbor volt, akkor egy kisgyerek megkergette, esetleg (valamilyen okból vagy véletlenül) bántotta, ezért tart a gyerekektől.

Az nem lehet, hogy amikor lelapul akkor nem vadászik, hanem inkább megpróbál elrejtőzni? AZért ugorhat rájuk, mert esetleg sarokba szorítottnak érzi magát, ezért lesz agresszív?

Nem tudom hogy hogy viselkednek a gyerekek körülötte, de szólj nekik hogy hagyjanak helyet a cicának.

Kezdetben a négyéves megpróbálhat kicsit közeledni, ha úgy érzi hogy menne - első lépésként tökéletes az, hogy valami iszonyatosan finom csemegével (pl. sonka) kínálja meg a macsekot, kézből, óvatosan és felügyelettel :)

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont ápr. 12. 23:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem foglalkozik a cicával a nagy. A kicsi meg még nagyon kicsi. A nagy az elején szeretgette, soha nem bántotta. Nem elmenekül vadászik rájuk mint kint a madárra. Ugyan azt csinálja.

# 9/12Időpont ápr. 13. 00:13 Privát üzenet
3-as vagyok.
Mit csinál a gyerek, mielőtt a macska "bántaná"?

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 32%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont ápr. 13. 15:01 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meglehet tantani a cicamat majd arra hogy támadjon meg valakit?
Hogyan tudom megtanitani a macskam hogy ha eldobok valamit akkor azt visszahozza?
Hogyan lehet megtanítani a macskának, hogy ne a gyerek homokozójába sz@rjon?
Hogyan tanítsam meg a macskámat ugrani? Most 3-4 hónapos, és nagyon játékos, bár még most szeretném megtanítani, míg kölyök macska. Nem tudom, számít-e, de fiú cicus, most...
SOS? Meglehet menteni a cicakat, vagy mar csak az egyiket? Tobbi lent!
Minden nyuszi személyíségében van közös? -és nyuszikat meglehet tanítani mondjuk arra hogy feküdjön hanyat, mint egy kis baba az ölemben? -hogy lehet ezt megtanítani?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu