Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudok segíteni?

Hogyan tudok segíteni?

Figyelt kérdés
Április elején egyik ismerősöm befogott egy elég vadcicát. Mivel tetszett nekem, mondtam, hogy megpróbálom szelíditeni befogadtam. Pár napra rá, el kellett mennem otthonról és a férjemmel maradt otthon a cica aki véletlenül kiengedte. Utána jó pár napig nem láttam. Egyik szomszéd szól, hogy hozzá került egy cica kiderült, hogy az a cica. Mondta, h maradhat nála, őt nem zavarja. Megnyugodtam, hogy jó helyen van. Tegnap sétálni mentem, és meglátta egy találtam plakátot az egyik oszlopon. A cica nézett vissza rám. Rögtön hívtam a számot, kiderült, hogy egy másik szomszédhoz is átjár a cica. Őket viszont zavarja. Mondták, hogy csak esténként jelenik meg. Próbáltam megfogni, de nem engedte magát. Gondolom nem ismert meg, csak pár napot volt nálam. Ma hívtak ,hogy megint ott a cica. Rögtön mentem. Mire odaértem megharapta az egyik szomszédot. Megpróbálták lehozni a padlásról, mert hagyta magát simogatni és dörgölőzött. Nagyon lelkiismeret furdalásom van. Mondtam, hogy ügyeletre menjenek fel. Megfogni továbbra sem lehet.
2018. ápr. 15. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A macskának mindannyian idegenek vagytok még, te és az összes szomszéd, akit felsoroltál, mivel nemrég került oda. (és úgy általában a környékre, ha jól értem). Ha tovább kergetitek, elriasztjátok, fogja a sátorfáját, és odébb áll, akkor meg már egyáltalán nem fogsz tudni neki segíteni.

Most nem teljesen világos, hogy ki kivel van, tehát nem tudom, ki a közvetlen szomszéd, vagy melyikkel vagy jóban, de valakinek el kellene kezdeni etetni, rendszeresen minden nap ugyanakkor. Eközben eleinte nem simogatni, meg fogdosni kéne, csak akkor kellene simogatni, ha a macska engedi. És közben ott lenni vele, kicsit beszélgetni hozzá, vagy csak úgy ott lenni, hogy megszokjon. Úgy se engedi magát megfogni jelenleg, ez az etetős dolog egy pár nap. Valaki megoldhatná.

Kicsit oldódna a hangulat, meg lehetne fogni. Barátkozni kéne vele. Ideális lenne, ha a ti házatokhoz lehetne szokatni, de lehet, h a szomszéd, akit nem zavar, szimpi neki.

Te most visszafogadnád, és bent tartanád?

Mert ha kiengeded, elmegy újra (azt értem, hogy a férjed nem direkt engedte ki).


Padlásra stb. véletlenül nehogy bezárják, és ne tudjon kijönni!

2018. ápr. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy ha hazahozom úgyis világgá megy. Szomszéd egyáltalán nem repes már hogy ott van a macska.
2018. ápr. 17. 11:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálad csak benti lenne vagy kinti-benti? Vagy csak kinti? Nyilván a csak benti macska nem megy sehova.

Úgy értettem a barátkozást, etetést, hogy utána, ha pár nap eltelik, valaki meg tudná fogni. De ugye a kinti macskák átjárnak más telkére kb. össze-vissza, tehát a szomszéd, aki nem örül, nem nagyon tud mit csinálni.

Esetleg a macska később odébbáll. Éheztetni viszont egy macskát nem szabad. Esetleg keresitek a gazdáját? Fb környékbeli csoportokban megnézheted, hogy nem keresnek-e egy ugyanilyet, vagy hirdetheted.

2018. ápr. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!