Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem fel az elárvul...

Hogyan neveljem fel az elárvult kiscicát?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt találtunk a házzal szemben lévő, üres portán három kiscicát, de hozzájuk sem értünk, mert úgy tudom (de lehet hogy hülyeség) hogy nem lehet őket megfogni mert az anyjuk megérzi. Tegnap szintén láttuk őket este, de közülük már csak az egyik élt, és őt elhoztuk. Nagyon picike, még a szeme se nyílt ki. A szomszédunknál volt egy kis kecsketej, egyenlőre azt adtam neki de most hogy az elfogyott semmi ötletem:( A másik pedig hogy amióta itt van, még csak 1 alkalommal ürített, ez normális? Apum a kocsival németországban van, leghamarabb 4 nap múlva tudunk bemenni nagyvárosba állatorvoshoz, addig mit csináljak a picivel?


Köszi a válaszokat



2018. ápr. 15. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már az első alkalommal nem kellett volna ott hagyni őket, biztosan kidobták őket.

Legjobb lenne szoptató anyacicát keresni a kicsinek, de ha ez nem megy, tápszerrel kéne etetni 2-3 óránként (igen, éjjel is) és a fenekét nedves zsepivel törölgetni, hogy ürítsen.

Ha ez sem megy, sürgősen vegyétek fel a kapcsolatot valamelyik macskavédő szervezettel, akik át tudják venni!

2018. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tanács: SOHA ne hagyj magára kiscicákat (meg semmilyen állatot) ilyen esetben.

Amit tenni tudsz:


1. Bemész az állatosba (Fressnapf, Alpha zoo stb) és veszel TÁPSZERT cumisüveggel (Royal Canin pl.) Erre rá van irva a használati utasítás, azt tartsd be!


2. Négyóránként kell etetni minimum a kiscicát és minden kajálás után addig kell finoman masszírozni a hasát illetve áttörölni a fenekét amíg nem pisil és nem kakil. Erre jó egy nem illatosított, nedves törlőkendő vagy egy puha rongy is.

Éjszaka is ugyanúgy négyóránként kell ezt megtenni.


3. A kiscicát folyamatosan melegben kell tartani. Ha nincs infralámpád, akkor tehetsz mellé egy üveg melegvizes palackot is bebugyolálva. A lényeg, hogy melegben legyen.


3. Ha nincs ketreced, akkor egy macskaboxban vagy egy nagyobb dobozban csinálj neki helyet, ne tudjon elkúszni!

2018. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A másik fele: ha úgy érzed, hogy nem tudod megcsinálni, akkor SOS kérj segítséget egy állatvédő szervezettől, különben a kiscica meghal!

Ha segítségre van szükséged, akkor privátban írj nyugodtan, sok kiscicát neveltem már fel! :)

2018. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy van a kiscica?
2018. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!