Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sétához szeretnénk szoktatni...

Sétához szeretnénk szoktatni cicánkat, de nagyon fél az utcán. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Kóbor cica volt, kb egy évesen, két hónapja fogadtuk be, jól érzi magát velünk, de mihelyst rátesszük a hámot, és levisszük sétálni, reszket, bújik, és nem mozdul. Nyilván az utcán sok atrocitás érte szegényt, de szeretnénk sokszor levinni, hogy friss levegőn sétáljon. De hanyatt vágja magát, és általában az a vége, hogy 10 percig kínlódik, és ölbe kell felvinni! Mit tehetünk? Köszi a válaszokat előre is! :)

2018. ápr. 19. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
A hám az oka. Kényelmetlen, szokatlan, szabadulna tőle. Ne nevettesd ki magadat, hogy pórázon sétáltatod a macskádat. Vagy lakásban legyen, vagy kint, de a kettő ilyen feltételek mellett nem működik.
2018. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem értek egyet az első válaszolóval, nagyon sokan sétáltatnak felénk is cicát. Semmi különbség a kutya és a cica sétáltatása között. A kutyákat azért viszik ki, mert őket nem lehet alomra szoktatni, a cicák meg otthon elintézik, így a legtöbb gazdinak eszébe sem jut kivinni.

Szerintem először próbáld a hámhoz teljesen hozzá szoktatni. Tedd rá otthon és úgy játszatok, tanulja meg, hogy az egy jó dolog, kösse kellemes élményekhez. Aztán ha egyáltalán nem zavarja, tedd rá a pórázt, de ne akard azonnal nagy sétára vinni. Csak addig menjetek, amíg ő akar. Ha ez elsőre a küszöb, akkor addig. Ott üljetek le, simogasd, nézelődjön. Ha tovább indul, akkor jutalmazd. Ha nem akarod ráerőltetni, akkor a macska kíváncsiság, a hangok és a szagok úgyis kíváncsivá fogják őt tenni :)

2018. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Az első válaszolóval én sem értek egyet, a másodikkal igen. De szerintem nem a hám a baj, hanem az utcazaj. A kóbor macskák parkoló autók alatt lopakodva közlekednek, állandóan feszülten figyelnek a zajokra, a macska vetélytársakra (verekedések), az emberekre, az autókra, sok a veszély, és létbizonytalanságban (napi élelem) élnek. Egyrészt. Másrészt az én saját benti macskám sem szereti az utcazajt, az autókat, a forgalmat. (Lakásban tartott macska). Egy erősebb hangú autó, egy hirtelen dudálás, mindenféle erős zaj félelmetes lehet számára.

Lehetőség: valami nagyon csendes helyre vidd, pl. park, játszótér. Aztán meg nem lehet vele úgy sétálni, mint egy kutyával, inkább csak ácsorogsz vele tíz percet, aztán visszamégy, haza, lefekszik a fűbe, vagy ilyesmi. Nem fogják érdekelni az ilyen városi túrák, mint a kutyákat.

A másik: lehet, hogy ő soha többet az életben nem akar kimenni a lakásból. Elképzeled a kinti életét, nálatok meg mindent megkap, rendszeresen tud étkezni, meleg lakás, puha bútorok, szerető gazdi. Nem vagyok benne biztos, hogy ő ezt akár tíz percre is ott akarná hagyni. Mivel nem igényli úgy a sétát, mint egy kutya, ő nem fogja kezdeményezni. Vannak macskák, akikkel lakásból kertesbe költözött a gazdi, és a kertesben sem mennek ki a házból.

Természetesen a levegőzés helyes gondolat. Sok macska viszont sosem teszi ki a lábát a lakásból, és elvannak, mint a befőtt. Szellőztetni csak szoktunk. (ablakokra, erkélyre megfelelő védelem kell). Még séta helyett esetleg, gondolnám hogy lementek a házatok elé a lépcsőházajtóhoz és ott leültök a lépcsőre. Megvan a levegőzés. (ha nem túl zajos - fentiek miatt).

A macskasétáltatással amúgy nem tudom, miért lenne gond, mármint harmadik félnek mi baja van vele. A kóbor, meg a kinti macskák állandóan kint sétálnak.


Most még egyszer visszaolvastam a kérdést, és azt írod, hogy reszket,bújik, szerintem inkább fél az utcán. És emiatt nem kellene ezt erőltetni. Fiatal cica, nem is tudta úgy megvédeni magát, még a rangsorban is hátrébb volt, kevesebb kajához jutott az utcán, és az életkora miatt nem volt elég tapasztalata az utcai élethez, szóval lehet, hogy végigrettegte azt az időszakot, amit az utcán töltött. Ti viszont megadjátok neki a biztonságot. Ti meg a lakás. Én nem erőltetném. Összefoglalva.

2018. ápr. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Valószínűleg boldog bent. Inkább játsz vele a lakásban, hogy mozogjon, de ne akard mindenképp kivinni, ha nem akarja. Te sem szívesen mennél a biztonságból olyan helyre, amihez csupa rossz emlék kötődik.
2018. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

A hámot nem szokták szeretni. A macska nem bírja, ha korlátozzák a mozgásszabadságát.

Mi kertes házban lakunk. A cicánk bent van, de látszott, hogy érdekli a kinti világ. Vettünk is neki hámot, kivittük az udvarra, de teljesen kikészült, mert ha megijedt valamitől, nem tudott elszaladni, elbújni. Reszketett, karmolt stb.

Feladtuk, mert nem akartuk tovább kínozni. Az érdekesség az benne, hogy most már kiengedjük az udvarra szabadon és úgy nagyon szeret kint lenni. Biztonságos távolságban marad a háztól, figyel minden neszre, de egyébként teljes nyugiban bogarászik.

Hallottam már olyanról, hogy valaki megtanította a macskáját így sétáltatni, lehet vele próbálkozni, de azért olyan nem lesz, mint egy kutya.

A kutya bármeddig elmegy veled, mert maximálisan bízik benned. A macska folyamatos készültségben van. Ha érzi a szeretetet, bízik az emberben, de soha nem annyira, mint egy kutya. Ő soha nem fog melletted nyugodtan sétálni, hogy a "gazdi olyan erős és nagy, hogy minden bajtól megvéd."

Azért csak próbálkozz, sok sikert.

2018. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!