Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ellés? Mit tehetnék érte?

Ellés? Mit tehetnék érte?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdjük éppenséggel a legelejéről. Van egy cicánk, Maszat. Maszat egy 2 éves lány cica, akinek most nyáron lett volna tervben az ivartalanítása. Addig fogamzásgátlót kapott volna.

Történt viszont az, hogy a fogamzásgátló rendszeres adása mellett lett vemhes. Ezt egészen a hasa látványos megnövekedéséig, ami ugye az utolsó két hétben következik be, nem vettük észre, akkor azonnal abbahagytuk a tabletta adagolását neki.

Tudtuk, hogy a napokban fognak megszületni a kicsik, készítettünk neki ellő helyet is. Viszont nem oda fialt, eddig 1 kiscica született, de őt amikor megtaláltam az almon kívül, teljesen hideg volt. Most össze vissza járkál, bezártuk a kamrába, és odaraktuk az előkészített kis "fészket" is neki. Viszont nem stimmel valami, össze vissza járkál.

Mit tehetnék érte. Anya nem engedi, hogy megnézzem hogy van, nehogy megzavarjam. Én viszont nagyon félek és aggódok miatta!

Kérlek szépen, ne hordjatok el engem büdös szaporítónak! Amikor észrevettük, túl késő volt! Köszönöm szépen az értelmes, segítőkész válaszaitokat!



2018. ápr. 19. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hívjatok állatorvost.
2018. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Édesapám állatorvos, de nem praktizál, és jelenleg nincs is itthon. Azt mondta, hogy hívjuk fel az egyik haverját, aki ugyancsak állatorvos, ő a macskákhoz jobban ért, mint ő. Azonban anya hajthatatlan. Apa most hívja fel a barátját, hogy tud-e segíteni. Anya szerint illetlenség ilyenkor zavarni. Fel nem tudom fogni, hogy miért ilyen most anya.
2018. ápr. 19. 21:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Sikerült elérnie apának a barátját. Azt mondta, amint hazajövök a suliból, azonnal fogjam a macskát, és menjek be az egyik rendelőbe, mert ő nem tud már műteni, mivel ő se praktizál már. Valószínűleg elakadhatott az egyik kicsi, azt mondta, hogy 24-48 óráig az anyamacska kibírja ezt, szóval iskola után rohanok az állatorvoshoz!
2018. ápr. 19. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Szegény macska.
2018. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem tudja reggel bevinni? Mikor ér haza apukád? Semmi garancia nincs rá, hogy a macska kibírja holnap délutánig. Ilyenkor gyorsan kell cselekedni, hiszen még ha nem is hal bele nagyon nagy szenvedést okozhat az ilyesmi. A kiscicák semmiképp sem fogják túlélni. Ha nem tudjátok elvinni ügyeletre akkor legkésőbb reggel mindenképp orvoshoz kéne vinni..
2018. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Édesapám nem lakik velünk együtt, édesanyám tanárnő, de reggel megkérdezem, hátha van lyukasórája azalatt az idő alatt, ameddig suliban vagyok.Gondolom ő is nagyon aggódott Maszat miatt, csak fáradt, és ez így hirtelen érte, ezért volt ilyen ellenszenves.. egyébként imádja! Köszönöm szépen a választ!
2018. ápr. 19. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Iskola előtt nem tudsz odamenni?
2018. ápr. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kiderült, hogy nincs semmi probléma, ma reggelre kettő egészséges kiscica született! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2018. ápr. 20. 06:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden oké. Remélhetőleg nem maradt benne több kiscica, figyeljétek azért, hogy rendben van-e.
2018. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!