Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Khao Manee cica? Hogyan...

Khao Manee cica? Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Van egy cicám most lesz 4 éves, a kinti házicicám fialta 8 hónaposan. A lényeg, hogy eddig nem foglalkoztatott annyira a kinézete, mert így is ugy is a kincsem (ő benti cica). Eleinte azt hittem, hogy vak egyik szemére, mert nem úgy tükrözte vissza a fényt mint a másik (egyik piros, másik zöld). Pár hetesen el lett véve az anyjától mert bántotta, ezért lett benti cica.

A fején egy "Mickey egeres" folttal született, ami olyan 6-7 hónap alatt eltünt. Szintiszta középhosszú szőrű cica, hosszú első lábakkal.

Ez az egész leírás ráillik a Khao Manee fajta cicákra. Azt tudjuk, hogy az apja egy valószínűleg fajtiszta, hófehér cica volt, az anyja a legkülönbözőbb színekben pompázik (ezért volt nekem fura, hogy full fehér cica sikerüt be).

Nekem gyanús az apacica fajtája, mert a tipikus fekete felszívódó folt is megjelent a fején anno..végig van dokumentálva az élete képekben <3. Ráadásul a szeme nem csak két színű, hanem 5...(leni linken ott a kép)

Szemszín: jobb oldali: zöld -> arany -> barna

bal: sötétkék -> világoskék


Nagyon érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek erről...illetve tudok-e cicaszakértőt aki meg tudja állapítani ezt nekem? Mert azt tudom, hogy már sok cica hófehér és heterokrómiás, de nekem a folt az ami nagyon gyanús, meg az apacica is...


[link]



2018. ápr. 23. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem jó a link
2018. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A link nem jó.

Ha az anyuka házicica, nem lesz fajtatiszta Khao Manee cica a kicsi. Esetleg fajtajellegű keverék.

Tekintve arra is, hogy Mo-n nincs ilyen tenyészet, és külföldön sem hemzsegnek. teljesen kizárt hogy az apuka is fajtatiszta legyen.

2018. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Max. egy jól sikerült keverék, ami nagyon hasonlít rá. De mégcsak az is lehetetlen hogy az egyik nagyszülő lenne az
2018. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia a mi benti cicánk is így néz ki azt írjqk róla 2-3 millió5 is ír légyszíves ha valamit találsz róla írj
2020. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!