Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van nekem egy kiscicám 4 vagy...

Van nekem egy kiscicám 4 vagy 5 hónapos . Allandóan hasmenése van, és folyamatosan folyni ki belőle! A kis végbele is kivan 2 cm re. meghalhat ettől?

Figyelt kérdés
És mennyibe kerül 1 hetes injekció kúra?
2008. okt. 29. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Meghalni egészen biztosan nem fog. Nekünk ugyanez volt a bajunk a cicussal, ráadásul az injekciótól is csak átmenetileg javult. Kipróbáltuk, hogy nem adunk neki tejet, azóta semmi baja. Állítólag hiába imádják a macskák, nem tudják megemészteni, hasmenésük van tőle.
2008. okt. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A tejet most mellőzd, vizet vagy gyenge natúr teát kapjon (kamilla jó, bár nem szeretik, de túlzásba sem szabad vinni, mert kiszárítja a szervezetet - max 1 filter 3 dl vízhez 2-3 percig áztatva, és naponta csak 1-2 nyalintásnyit, de többet semmiképpen!). A kiszáradást pedig mindenképpen meg kell előzni, és főleg, legyen jó meleg helyen! A tejet illetően az előttem szólónak igaza van annyiból, hogy némelyik cica laktózérzékeny, de ha rendbejön, és nincs ilyen érzékenysége, utána már kaphat tejecskét! Ha már szilárd táplálékot eszik, az jó jel. Viszont az injekciózás árthat is, ha nem találja el a doki, mi a baja...


Próbálkozhatsz kis főtt rizzsel, azt szeretik, só meg minden nélkül, natúrban. Jól meg kell főzni! Gyenge főtt, darált csirkemell szintén fűszer nélkül, ha megteheted akkor vegyél Wh**skas Junior konzervet, annak magas a tápértéke. Ha le van gyengülve, Laktiferm port tehetsz az ételébe (állatpatikában kapható, adagolás az utasítás szerint). Ha javulgat, kaphat tejfölt, vagy bármilyen savanyított tejterméket, abban már nincs laktóz.


Az injekció árát pedig a doki tudja megmondani, aki vélhetően a legjobb tudásával segíteni szeretne (bár sajnos találkoztam az ellenkezőjével is).


Javulást és mielőbbi gyógyulást a kiscicának! Ha fejlemény van, kérlek tudasd velünk!

2008. okt. 30. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben! Köszönöm az eddigieket! És majd írok, hogy hogy van.

[de sajnos tegnap óta nem láttuk]

2008. okt. 30. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Állatorvos, azonnal!
2008. nov. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire megy az állatorvossal, ha nincs meg a macska?
2008. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem jött haza!Szerintem meghalt....

:'(

2008. nov. 2. 23:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnálnám ha +halna szegéy..:((((
2008. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság: legközelebb idő- és pénzspórolás helyett a beteg állatot azonnal tessen állatorvoshoz vinni!
2008. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!