Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a macskák karmait...

Lehet a macskák karmait levágni, vagy valahogy tompábbá tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon játékos (ami nem baj), és sokszor karmol játék közben. Lehet hogy idővel leszokik erről, mert nem rég fogadtuk be, 3 éves kb. Van kaparója, amit használ is, és kedvenc tevékenysége a "dagasztás", akkor is koptatja, mert aközben is karmol (minket, szőnyeget, ágyat...).

2018. ápr. 25. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

NEM kell!

Biztosítani kell neki olyan tárgyakat, eszközöket amiket kaparhat, karmolhat.Én hoztam a cicáimnak be vastag faágat, és farönköt.Beletettem nagy dobozba, olyan helyre a lakásban, ahol ők elérik, de nem látszik.Imádják, jobb minden kaparófánál, másznak is rajta, stb.Amit lekaparnak kéreg, az a dobozba hullik, ki tudom takarítani.Minél nagyobb fát tudsz bevinni, annál jobb, csak olyan fa legyen, ami nem mérgező fajta.Körmét nem szabad levágni.

2018. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el állatorvoshoz, vagy kozmetikushoz. Ők meg tudják mutatni, hogy mennyire lehet levágni a karmait ahhoz, hogy ne okozz sérülést. Lehet kapni karomvágó ollót, azzal érdemes. De mindenképpen mutassa meg valaki, hogy mennyit szabad vágni.

Arra azért fel kell készülni, hogy amikor frissen van vágva a karma, egy kicsit bizonytalanabban kapaszkodik, de ez 1-2 nap alatt el szokott múlni. Nem tudom, hogy minden cicánál így van-e, de a miénk egy kicsit bötébb olyankor.

2018. ápr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szobacicának természetesen kell vágni a körmét.

A kaparófa koptat valamennyit, illetve magának is rágja, de önmagában ez kevés.

Én akkor szoktam levágni neki, ha már játék közben látom, hogy beleakad szőnyegbe, játékba, mert az neki is kellemetlen. Bizonyos oldalakon meg azt szokták mondani, hogy akkor kell a manikűr, ha már akkor is kilóg a körömhegy a mancsnál, ha épp nyugalomban van.


Első alkalommal érdemes megkérni az állatorvost vagy a kozmetikust, ha bizonytalan vagy, de vannak videók, cikkek neten róla, nem egy nehéz dolog.

A lényeg: cicának való körömollót/csipeszt vegyél, nehogy a sajátoddal próbáld meg levágni! Az emberi eszközök ellapítják a körmöt, úgy csípik le, és mivel a cicának vastag a karma, nála ez a köröm törését, lemezesedést okozhat, ami azzal jár, hogy a karom sérülékenyebb, akár magától beszakadhat az elevenig.

A macska körömvágónak a pengéjén félköríves bemélyedés van, ahová beilleszthető a köröm, és egy mozdulattal levágható.

Ami még fontos: inkább vágd gyakrabban de kevesebbet. Csak a fehér, "átlátszó" részt vágd le, ahol rózsaszín a köröm, ott már idegek futnak, azt ne bántsd. Nem érdemes "tövig" vágni a karmát, az érzékeny résztől hagyj 2-3 mm-t, és csak a maradékot csippentsd le.

És ne felejtsd ki a fattyúkarmokat sem, amin már nem jár. :)


A mi macskánk elég jól tűri a manikűrt ha ölben van, profibb macskásoktól olyan módszert hallottam, hogy a grabancát kell fogni és a feneke alatt támasztani, mikor megtartod, így könnyebb hozzáférni a mancsokhoz, plusz ugye jobban elernyed a macska.

Mindenképp fogj be valakit a családból, valaki fogja, valaki körmöz, egyedül az elején nehéz lesz. :)

2018. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen ollóval ! De légyszíves első alkalommal vidd el a dokihoz és ő megmutatja,elmagyarázza hogyan kell,mert ha túl nagyot vágsz bele nagyon nagy bajt okozhatsz ezzel a cicának!

És szobacicának muszáj , mi kb 3 hetente csippentünk belőle egy kicsit,mert mindenhová beakad neki hiába használja a kaparófát.

2018. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most csak ezért felesleges elvinni orvoshoz, hogy levágja a karmait, persze ha amúgy is vinnétek az más. Tele van a net videókkal és cikkekkel a helyes technikáról, azért ez nem rocket science. Kifejezetten erre a célra gyártott eszközt használj. Még valami: én alvás közben szoktam levágni, fel sem ébred rá a cicc és nem kell vérre menően birkóznunk hogy meg tudjam csinálni.
2018. ápr. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen ez jó tipp, én is félálomban szoktam neki levágni, amúgy nem engedi, és 2 ember kell hozzá :D
2018. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Van tapasztalatom karomvágásban, csak épp nyulaknál. Csak azt nem tudtam hogy macskáknál érdemes-e. Levágtam neki míg aludt (természetesen karomvágóval). Most nem akad bele a szőnyegbe és nem karmol össze minket akaratlanul. (Csak akarattal :D, mikor vérre megy a játék)
2018. ápr. 26. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!