Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötlet a tápváltás vagy...

Jó ötlet a tápváltás vagy térjek vissza a megszokott, "rosszabb" táphoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni :)

A cicám Kb másfél éve ezt a tápot kapja/kapta :

[link]

Tudom,nem a legjobb minőségű( azért nem is kifejezetten rossz) de ő nagyon szereti,és egészséges is tőle,nincs

problémája.

Viszont úgy gondoltam,jobban tenném,ha jobb minőségű táppal etetném,ezért vettem neki a Fressnapfban

Real nature száraztápot, ezt a fajtát:

[link]

Igazából ízlik neki,de a bajom a következő: Eddig napi 1x nagywc-zett, normális volt minden,de mióta ezt kapja (majdnem 2 hete) napi 2x nagywc-zik és mennyiségre is többet,lágyabb is, és valami iszonyatosan büdös.

Ez mostantól így lesz?Erőltessem ezt a tápot,vagy adhatom neki a régit is? (van még itthon belőle)

Igazából nem tudom eldönteni,szerintetek ? Nagyon rossz minőségű,amit eddig kapott??



2018. ápr. 25. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért van ez, mert a Real Nature fehérjetartalma magasabb, mint a Feringának, vannak macskák, akik így reagálnak erre. Lehet, hogy megszokja, én próbálkoznék vele egy ideig, de lehet, hogy nem. Amúgy meg a Feringa sem rossz minőség, középprémiumnak mondanám, tehát azzal is nyugodtan etethetsz.

Egyébként fokozatosan váltottál, vagy hirtelen? Mert ha hirtelen, akkor érdemes lenne azt megpróbálni, hogy egy adag Feringához keversz valamennyi Real Nature-t és fokozatosan növeled az arányát. Lehet, hogy úgy jobban reagálna rá.

2018. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a fokozatos váltást javaslom, mint az első, a hasmenést a fehérje okozza - de más ízesítéssel is meg lehet próbálkozni (ha van), a szagokon esetleg az is segíthet.


Egyébként nem rossz minőségű az első sem, középkategóriás. A miénk premiere-t kap (az is Fressnapf), az is hasonló arányú, nem sokkal jobb ennél.

2018. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel sincs semmi baj szerintem, teljesen jónak tűnik, az is gabonamentes, sok hús, értékes anyagok.

Ha a cicád az előzőt jobban szerette én biztos nem erőltetném a másodikat, mert nincs oltári nagy különbség, ilyen alapon nem éri meg, ha az első jobban esett neki.

2018. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm :)

Hirtelen váltottam,közben nekem is eszembe jutott,hogy lehet ez is az oka. De sok helyen meg azt olvastam,hogy nem jó tápokat keverni, de lehet az a tápváltásra akkor nem vonatkozott. Meg fogom próbálni akkor keverve, hátha. Viszont ha pár hét után is ilyen marad, lehet visszatérek akkor a Feringára. Csak kicsit lelkiismeret furdalásom volt,hogy lenne pénzem drágább tápra,mégis "csak" ezt kapja.. Pedig elégedett voltam amúgy a feringával!

2018. ápr. 25. 08:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi #2 és #3 is!!! :)


Nem fogom erőltetni,még a keveréssel próbálkozok, aztán meglátom,ha ilyen marad a "wc" akkor visszatérek :D

2018. ápr. 25. 08:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintetek,hízásra hajlamos (brit) cicának jobb,ha kicsit alacsonyabb fehérjetartalmú tápot adok? Erről nem igazán találtam infót sehol,hogy kb hány % fehérje optimális egy cicának.
2018. ápr. 25. 09:00
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Vannak "light" tápok, érdemes azzal próbálkozni esetleg. Most hirtelen csak ezt találtam a honlapon, de boltban tuti találsz más márkát is:

[link]


Egyébként az indoor eledelek is jók lehetnek vagy akár az ivartalanított cicáknak valók.

2018. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) a Feringának van amúgy ivartalanított cicáknak való tápja, de úgy voltam vele hogy kipróbálnék valami agyondicsért tápot ezért vettem real naturet,szerencsére nem a legnagyobb kiszerelést,mert hát lehet nem fog beválni mégse :/ sokat kísérletezni nem szeretnék :) csak féltem hogy a Feringa "nem elég jó" de most sokan megnyugtattak amúgy.
2018. ápr. 25. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Az is bőven jó. Azért, mert nem az legleg táp, attól még egyáltalán nem rossz. Gondolj a whiskasos, vagy akár a tescotápos cicákra, az nem jó, de amit Te adsz, az bőven jó.
2018. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!