Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a legjobb a cicámnak? Ez...

Mi a legjobb a cicámnak? Ez esetben vinnétek, vagy sem?

Figyelt kérdés
Egy óriási kertesházban lakom vidéken szüleimmel, ahol 6 cica él együtt, a cicák bejárnak a lakásba, megszokták egymást, egymással játszanak, udvaron vadásznak, szóval tökéletes cica életük van :)) A 6 macskából egy hozzám szokott, velem alszik, tudom, hogy imád, azonban elég szabadon él, többnyire az udvaron játszik. Adódott egy lehetőségem, hoyg felköltözöm Pestre, egy 40 nm-es kis galériás lakásba. Dilemmában vagyok, nem tudom mi a jobb a cicámnak: ha itthon hagyom a szüleimmel és a többi játszótársával, akik maximálisan ellátják, és megmarad a szabadsága, vagy ha magammal viszem abba a pici házba, ahol szobatisztaságra kellene nevelni (már ha egy 7 éves cicát lehet), és félek hogy magányos lenne. Szívem szerint már tenném a hordozóba és vinném fel, de eszem szerint nem, mert ő valószínű itt boldog, hiszen a kertesházban mindene megvan... Szeretnék tippeket és tapasztalatokat kérni, ki az aki volt már hasonló helyzetben, hogyan döntött, és szerintetek mi a kedvezőbb a macska (!!) számára... Én vinném, de a saját akaratom nem fogom kényszeríteni egy kisállatra.
2018. ápr. 25. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez tenyleg nagyon nehez kerdes.

En elvinnem,es ha nem tetszik neki,akkor meg mindig hazaviheted.


Bar sokan azt mondjak,hogy a cica helyhez kotodik,en nem azt tapasztaltam.

2018. ápr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Szerintem ne vidd, mert ott nem érezné jól magát és előbb-utóbb megpróbálna visszaszökni. A macskák elsősorban a helyhez hűek, az egy dolog, hogy a gazdájukat szeretik, meg csavarognak, de mindig hazamennek, oda, ahol felnőttek. Vagy sikerülne hazatalálnia, ill. hazajutnia, vagy nem. Ha itt tökéletes élete van, mint cicának, akkor ne zavard meg ezt az állapotot. Ha hazajössz, úgyis meglátogathatod, de ha elviszed, valószínűleg boldogtalanná teszed. A cicákat, ahogy írtam, amúgy is elég nehéz költöztetni (legfeljebb ha még nagyon fiatalok), meg utazni sem nagyon szeretnek.
2018. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vidd, jobb ott neki.

Ha szeretnél egy cicát a pesti lakásba, akkor fogadj örökbe egy gazdátlan kölyökcicát. Így a nagy macska is megmarad a megszokott környezetében, neked is lesz cicád, és meg is mentesz egy kis gazdátlant.

És ha a macska kölyökkorától a lakásba szokik be, nem fog neki hiányozni a szabadabb élet egyáltalán.

2018. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vidd. Ha egyedüli cica lenne,mondanám h vidd magaddal,de mivel vannak játszótársai, és nem csak ki vannak rakva a kertbe,hanem gondoskodnak róluk,szerintem maradjon most már ennyi idősen. Persze kipróbálhatod,meg meg is szokhatja,de szerintem boldogabb lenne a kertes háznál,a cimbikkel.
2018. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!