Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Süket cica elso állatnak?

Süket cica elso állatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Cicát készülök hazavinni, panellakásba. Egyedül elek, hetvegente vidékre szoktam utazni, de nem mindig, van hogy ket hetente. Nyilván ha lenne cicám ritkábban. Adódott egy lehetőség, egy majdnem egy eves cicát orokbefogadni, csak mint megtudtam, a macska süket. Nem tudom mennyivel nehezebb nevelni egy süket macskát. A gazdái azert akarnak megszabadulni tőle, mert mindent lever, mindenhova de mászik. Na mármost ezt en sem akarnám, de mem tudom hogy egy süket macskát hogy kellene ilyen dolgokra meg nevelni... Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalat? Be merjem vallalni elso macskanak?



2018. ápr. 26. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem idővel meg tudja szokni a környezetét. Macskát nevelni, főleg, ha süket nehézkes volna. Viszont gondolj bele, hogy ha süket, akkor a többi érzékszerve erősödik. Így a látás, szaglás. Megtanul ő tájékozódni, csak nem szabad kiengedni. Szükséges sok türelem és elfogadás mellé. Nekem még nem volt ilyen cicám, viszont ha szeretnéd és jó gazdája lennél érdemes lehet magadhoz venned. A macska egészen más, mint például egy kutya. Kevésbé szófogadó, szidást a halló macskáim sem értik meg. Önzőek, néha önfejűek, de ha megszeretnek akkor rengeteg vicces, idétlen és boldog percet tudnak okozni. Sok szerencsét hozzá, ha úgy döntesz hazaviszed. És sok türelmet persze :)
2018. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a lakásban fog élni, nyugodtan bevállalhatod. Viszont, nem süket macskát sem lehet jobban "megnevelni", mint egy süketet, a macskára jellemző, hogy mindenhova felmászik, és ha olyan helyen van, leverhet dolgokat.

Ez bármely macskára igaz.

Nevelni max. úgy lehet, hogy lespricceled vízipisztollyal, ha tetten éred olyan helyen, ahova nem szeretnéd, hogy menjen.

2018. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Nekem van süket macskám. Nagyon hülye. :)

Se virág se akvárium, se tapéta, se semmi nem ép ember a lakásban. Mivel nem hall így nem tudsz rászólni, csak oda menni és úgy magyarázni...persze nem ért belőlle semmit. Probáltam mindent, jutalomfalat, macskaspray, lézer stb.de semmi. Süket létére nem egy észlény. Annyit lát hogy a gszdi feje vörösödik miközben erősen "tátog". (Üvölt).

Már a kábelt is rágja...és nem érti hogy nem szabad.

Káposztalé van az agya helyett... :)

Bolond, de semmi pézért nem adnám el.


Ez van, én akartam őt és nem fordítva.

Egy állat életre szól, nem 1-2 évre.

2018. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

3.vagyok újból.

Készülj fel arra is, hogy mivel nem hall, így nem tudod hívni, mindig oda kell menni hozzá és úgy szólni.

Ugyanez ha rosszat csinál.

Mivel nem tudja hogy kell nyávogni (soha senkitől nem hallotta), így elég furcsa hangokat tud kiadni.

Figyelj arra, hogy ne éritsd meg hirtelen, hátulról, alvás közben. Megrémülhet a hirtelen érintésre és hosszútávon idegi alapon kikészül.

2018. jún. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!