Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert nyavog a macskam?

Miert nyavog a macskam?

Figyelt kérdés
10 eves cicam van, nem tuzel mert kicsi koraba mutottuk ez ellen. Nincs homokja mert van udvarunk es ugy van betanitva hogy kikerozik viszont 2 napja nyavog ejszaka de egyfeszt ok nelkul. Kikerozik es 2 perc mulva hallom kintrol hogy nyavog. Beengedem es ugyanezt eljatsza es mar nem birom tovabb... nem tudok aludni. Mi lehet a baja? Elviszem allatorvoshoz, holnap beprogramalok de akkor is ha tudtok segiteni addig, orulnek!

2018. ápr. 26. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Lehet hogy nem sok van neki hátra. Az állatokat viselkedése gyakran megváltozik haláluk előtt.
2018. ápr. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiú vagy lány? Bár mindkettőnél előfordulhat pisilési, vagy székletürítési nehézség, az a baj, hogy ha nem bent végzi a dolgát, így nem tudod ellenőrizni. Ivartalanított kanoknál fordul elő gyakrabban, hogy elzáródik a húgyút, mivel a macskák eleve kevés folyadékot isznak. Azonnal arra gondoltam az írásodból, hogy talán nem tudja rendesen elvégezni a dolgát. Mindenképp vidd orvoshoz, de nem lesz egyszerű, mert nem fogod tudni tájékoztatni, hogy kakil-e és pisil-e rendesen. Nekem a felnőtt, ivartalanított 8 éves lány cicám tavaly kakilni nem tudott. Ő nyáron kint végzi el, és láttam amikor kis lyukat kapar, erőlködik, de nem megy, láttam, hogy kínlódik. Bár azt mondják nem szabad, de én adtam neki párszor egy kis tejet, egyből lett széklet.
2018. ápr. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
mert nem tud ugatni se mekegni
2018. ápr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nosteny... nem hinnem hogy a halalan van mert mindig annyi eletkedve van meg most is olyan mint egy fiatal cica jatszik velem mindig. Semmi mas viselkedest nem vettem eszre rajta csak annyi hogy ejszaka rajon a nyavogas. Ma ejjel szerencsere nem nyavogott, labamnal aludt egesz ejszaka
2018. ápr. 27. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nézesd meg, hátha van valami anyagcsere baja.
2018. ápr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akár van, akár nincs anyagcsere probléma beállítanék a lakásba egy almost, és nem engedném ki, hiába nyávog.

Nyilván okoz néhány kellemetlen éjszakát a követelőzésével, de hát most se tudsz aludni, mindegy.

Azt hiszem azzal, hogy ugrottál, és csináltad, amit követel te szoktattad rá erre a ki-bemászkálásra, megtanítottad, hogy csak nyikkannia kell, és máris nyílik az ajtó.

Ha erőteljesebben követelőzik, pl rád mászik, arra jó az összetekert újság a párnád alatt. Nem kell ráütni, elég, ha csak mellé csapsz, de az újságtól akkor se lesz baja, ha véletlenül eltalálod.

A benti alom azért is hasznos, mert ellenőrizheted az anyagcseréjét.

2018. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!