Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicátok mennyit nyávog?...

A ti cicátok mennyit nyávog? Máshogyan kommunikál?

Figyelt kérdés

A miénk nem nyávog, viszont nagyon gyakran ad ki nyeszlett macska "krümm"-ögést. Ezt csinálja mikor a tornázásra azt mondja, "te meg mit csinálsz", vagy mikor alvás közben megsimizni és mondja hogy "hagyjál már".


A tiétek is beszélget???

És mennyit nyávog?


2018. ápr. 29. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém dorombolni se szokott :)


Nyávogni akkor szokott, amikor étellel dolgozom és kunyerál, de azt is viszonylag ritkán.


Legutóbb akkor nyávogott igazán, amikor elkísért engem kutyát sétáltatni - én felszaladtam egy dombra körülnézni, ő meg megijedt hogy elhagyom :D

Meg amikor eltévedt a magas fűben, és nem látott :D


5 hónapos volt.

Vicces volt, ahogy egy hatalmas szürke kandúr kiscicahangon nyivákol utánam :D :D

2018. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám fajtajellege miatt nagyon halk. Csak akkor nyávog ha baj van (pl elfogyott a kaja, felment az ajtóra de nem mer lejönni). Amúgy a nézésével fejez ki mindent szinte :D
2018. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor a miénk nagy dumás.

Nem csoda hogy furcsa volt nekem.

2018. ápr. 29. 21:59
 4/9 A kérdező kommentje:
A miénk amúgy naponta rengetegszer csinálja ezt.
2018. ápr. 29. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
cicafüggő. Vannak beszédesek, és kevésbé azok. az előző cicám sajnos már nem él, de ő pl nagyon beszédes volt. Állandóan beszélt, be nem állt a szája :D azóta is üres a lakás nélküle..:)
2018. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sok macskánk volt már az elmúlt évtizedekben, erősen különbözőek. A mostani kandúr nagy dumás, be nem áll a szája, illetve most már képes hallgatni, úgy kb. fél évesen állandóan nyávogott, de társalgásként, nyugodtan, nem panaszosan vagy követelőzve, ezt azért lehet hallani, illetve vannak más kifejezőeszközei is. Az anyja csöndes, az csak akkor nyávog, ha tényleg jelezni akar valamit, pl. mindig bejön a házba (kinti macska), én becsukom utána az ajtót, csinálom a dolgom, ő pedig 3 perc múlva ki akar menni és pont nem vagyok az ajtónál. Akkor megkeres és teljesen egyértelműen úgy nyávog, hogy tudjam, roppant elégedetlen a helyzettel s elvárja, hogy AZONNAL cselekedjek. Ételosztásnál is gyakran nyávog, főleg, ha valami különlegesebbet kap. De máskor soha, leszámítva esetleg azt, aminek kevés macska tud ellenállni: ha nyávogunk neki. Akkor a legtöbb macska visszanyávog, akár 17-szer egymás után is (a párom nagyon türelmes és játékos, én nem nyávognék annyiszor, bár mindketten jól nyávogunk, legalábbis emberként így tűnik, a macskák lehet, hogy másképp gondolják :D).


Volt macskánk, amelyik nem tudott rendesen nyávogni, csak nyekergett, azt is keveset.

2018. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én macskám folyton pofázik, ha vendégek jönnek hozzám röhögnek rajta, hogy ilyen macskát még nem is láttak. Mindenkihez odamegy, bújik, barátságos, meg dumál. Már meg tudom különböztetni a nyávogásait, tényleg mintha beszélne:

Kelj fel, simogass, adj enni, hagyd ezt abba, feleselés, nem is voltam rossz, most miért mondod, engedj ki az erkélyre, engedj be, büdös az alom, unom magam, ott egy madár, adj enni mást, de jó hogy megjöttél, felmásztam a szekrényre és nem tudok lejönni, szedj le, stb. Ezekre mind máshogy nyávog, prüttyög, ciripel, meg mindenféle hangot ad ki:D

2018. ápr. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Macskától függ.

Az egyik annyira imádja a tápot, hogy miatta megtanult ajtót nyitni. Addig jött mindig nyávogva, ha kiakartenni stb. Bár a bejárati ajtót még nem kezeli. De a tesónak kinyitotta, mert az kiakart menni. Ritka okos állat.

De volt egy amelyik mindog beszélgetett: cica éhey, cica szomjas, cicának melege van, cica haldoklik édesem :(

2018. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 macskánk van: egy 5 éves ivartalanított lány, és egy 8 hónapos fiúcska. A nőstény nem tud nyávogni, vagy legalábbis nem akar. Ha problémája van valamivel, nyekereg. Ilyen "eeeeee" hangot ad ki, amikor éhes, vagy jelzi, hogy már megint a padláson van és várjuk meg.

A másik pedig szinte mindig nyávog, vagyis nem is nyávog, hanem inkább mekeg. Nagyon rövid nyivákolást ereszt meg. Valahogy így: " nyá nyá nyá nyá"

De minden macska különböző.

Ez a komment elég furára sikerült.:D

2018. ápr. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!