Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Előbb szedtem ki a macskám...

Előbb szedtem ki a macskám füléből egy kullancsot csipesszel. Nem szakadt bele a feje, de a cica füle egy kicsit megdagadt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Először vizes, szappanos vattával próbáltuk kicsavarni a kullancsot, de nem sikerült ezért inkább csak kitéptük. A feje nem maradt benne ,de a cica füle megdagadt egy kicsit, ez normális vagy el kell ,hogy vigyem orvoshoz?

2018. ápr. 29. 21:31
 1/4 wanna quy válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lenne elvinni állatorvoshoz megvizsgálni.
2018. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vizes, szappanos vattával való csavargatás csaknrosszat tesz. Nem szabad sem csavargatni, sem nyomkodni, ki kell tépni.
2018. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem normális mert az embereknél is kicsit bedagad. Persze ha orvoshoz viszed az nem árt.
2018. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindig csipesszel és ott, ahol a bőrbe kapaszkodik. Nem csavargatod, hanem egy határozott mozdulattal kihúzod, nem baj, ha a feje beleszakad. De ha megnyomod a potrohát, belenyomod a cicádba az esetleges fertőzött cuccot. A duzzanat normális, ugyanolyan, mint egy szúnyogcsípés után, ez a bőr reakciója.

Az állatorvost én nem javasolnám, mert sok mindent nem tud csinálni. Gondolom a kullancsot tudják vizsgálni nem kevés pénzért, hogy fertőzött volt e. De az én kutyámban legalább 50-60 kullancs volt élete során (mindenféle cseppek és tabletta mellett is) és még egyszer sem volt beteg (12 éves) Viszont a gatyám ráment volna, ha minden kiszedett kullancsot megvizsgáltatok.

Cicáknál nem tudom pontosan, de kutyáknál a Lyme kór, és a babézia, amit elkaphatnak kullancstól.

A Lyme kórt akkor tudják kezelni, ha a csípés utáni hetekben erős, antibiotikumos kezelést kap. Viszont ennek azonnali tünete nincsen (tudtommal) szóval nagyon ritkán veszik észre időben. Ahogy embereknél is, a Lyme kór izületi fájdalommal jár. De ez csak évekkel később jelentkezik, nincs olyan vizsgálat, ami egyértelműen kimutatja, csak bizonyos értékekből lehet kikövetkeztetni. És mivel egy kisállat 10-15 esetleg 20 évet él, így nehéz megállapítani, hogy Lyme kór van e az izületi probléma hátterében, vagy egyszerűen a kora miatt alakult ki.

2018. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!