Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem lett semmi baja a...

Ugye nem lett semmi baja a valószínűleg vemhes macskámnak?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt a 9 hónapos valószínűleg vemhes nőstény macskám felmászott az emeleti erkélyre, kb 5 m magasra.

Nem ez volt az első eset, hogy felmászott oda, de eddig mindig szerencsésen lemászott. De azon a napon kb fél órát ottmaradt. Felmentem hozzá, de éppen akkor láttam, hogy elveszti az egyensúlyát. Leesett. Nem bírtam nézni ahogy szegény esik lefele. Félelmetes volt. Először háttal és fejjel lefele kezdett esni, de megfordult az utolsó pillanatban és lábra érkezett, utána pedig elfutott az esés helyszínétől. Aznap este észrevettem, hogy van egy kis enyhén vérző horzsolás az orrán. A sebet lefertőtlenítettem. A macskám valószínűleg (ha tényleg vemhes) a vemhesség elején tart.



2018. ápr. 30. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ész megáll ebben a topikban...

A macska lábra esik, mindig, ha ő esik és nem dobják.

Be is. engedhetted volna, hogy en az érkélyről kelljen visszamászni, ha fél órát láttad, hogy fent van.


Egy állatorvos nem ártana neki, de valószínű nincs nagy baja. A vemhesség viszont aggasztó, de miért nem ivartalaníttatod? Most is lehetne.

2018. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Első, sajnos Magyarországon a béka segge alatt van az állattartási kultúra. Az állatvédők pedig szélmalomharcot vívnak, de amíg bárkinek lehet állata, semmi esély... Ez a topik csak a tükörképe annak, ami megy itt.


Kérdező, orvosra komolyan nem gondoltál? Tessék elvinni, megvizsgálja és kérj tőle ivartalanításra is időpontot. Van bőven elég gazdátlan kismacska, nem kell növelni a számukat feleslegesen.

2018. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan vemhes? Szegény állatmak nem sok jót jósolok.
2018. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb probléma, ha 9 hónaposan vemhes szerencsétlen állat... Ez kb. olyan, mintha a 12 éves kislány lenne terhes. Belátható, hogy a még kölyök, fejlődésben lévő állatnak erre semmi szüksége (mint ahogy újabb kiscicákra sincs, minden tele van velük). Sürgősen vidd el ivartalanítani!
2018. ápr. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

A vemhesség elején még simán lehet ivartalaníttatni. A nagy esés miatt egyébként sem ártana megmutatni a dokinak, egyúttal kérhetsz tőle időpontot a műtétre.

Egy 9 hónapos cica még nagyon fiatal ahhoz, hogy fialjon. Meg egyébként sem szükséges még egy alom kiscica. Így is elég gazdátlan, szerencsétlen sorsú állat van.

2018. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A macskám nagy valószínűséggel megszülte utódait, akiket mi még sose láttam(nem mostanában, már majdnem 2 hónapja)

Mivel a cicákat anyjuk túl ,,jól" elbújtatta, nem tudom mi van velük, de a fiatal anyamacska 100%-ig egészséges, akkor se lett nagyobb baja, mint később kiderült.


Szép nyarat mindenkinek! (töltsétek tartalmasan, kedvetek szerint) :)

2018. jún. 13. 17:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és a cicának kinéztünk a közelben egy jó ivartalanító dokit (szomszédaink ajánlották, köszönjük nekik mégegyszer). Már csak időpont kell.
2018. jún. 13. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!