Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elszökött szobamacska mekkora...

Elszökött szobamacska mekkora eséllyel talál haza?

Figyelt kérdés

Első emeleten lakok, és úgy fest a 3 éves cicám kimászott a bukóra nyitott ablakon (ivartalanított nőstény). Eddig sosem próbálkozott ilyesmivel, de más opció nem maradt, hogy mégis hova tűnhetett el. 2 hónapos kora óta a lakásban él, konkrétan fogalma sincs a külvilágról, nagyon félek, hogy mi lett vele, mindent átkutattam, plakátoltam, kérdeztem, menhelyeken is jártam, hátha leadta valaki, de mivel cirmos macska, nem túl egyszerű beazonosítani, csak az egyik talpán van egy kis forradás, az elég egyedi, mert szegényke megégette régebben.


Két hete tűnt el, attól félek, hogy már nem él, mert szinte semmi esélye sincs, ezzel tisztában vagyok, fogalma sincs a kocsikról, kutyákról, és túlságosan is barátságos idegenekkel, nem nagyon tart senkitől, hisz otthon sose érte bántalmazás. Mekkora eséllyel talál vissza? Kívülről nyilván nem ismeri a házat, szórtam szét az almából is a környéken, hogy érezze a szagát, meg macskakaját is dugtam el bokrokhoz, de nem fogyott belőlük. Egy darabig kértem szabadságot, és sokat tébláboltam az utcán, hátha felbukkan, de már kénytelen vagyok dolgozni járni és csak esténként, meg reggel tudom keresni. :(


Rettentően aggódok, szerintetek van esélye, hogy hazakerül?


2018. máj. 3. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Esély mindig van.. Esetleg kiplakátolhatnád a környéket, hátha valaki megtalálta és hazavitte, ha már azt írod, hogy mindenkivel barátságos.

Egyébként azt szokták még csinálni, hogy az elkóborolt állat fekhelyét teszik ki a közelben, és mellé raknak kaját.

2018. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek nemhinném.Ha kiengedted volna napi szinten,akkor is már vissza kellett volna jönnie,mivel ismeri a környéket.

Sajnálom :/

2018. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Bubuka508 ***** válasza:
43%
A macskának van egy természetes ösztöne, ami segíti abban, hogy hazataláljon szokványos esetben. Viszont ez ellen szól az, hogy eddig mindig bent tartottad, így nem biztos, hogy ez bejön. Ahogy írták, annyit tehetsz, hogy kiplakátolod mindenüve, a fényképével együtt, meg érdeklődsz, esetleg hidetést adsz fel a helyi médiában (városi újság, vagy tv). De - és ezért ne haragudj - a cicát ostobaság bent tartani, az alapvetően nem erre született, sokkal szabadabb természetű, mint a kutya. Ha nem engedik ki, ez neki kínzásnak számít. Lehet, hogy azért szökött el, mert már nagyon vágyott ki.
2018. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyekre kellene benézned, ahová nem is gondolnád, hogy befér. Ha egy macska megijed, nagyon szűk helyekre menekül be. A 2 hét már elég hosszú idő, de hátha valaki befogadta és eteti. Állatorvosoknál is tegyél ki plakátot.
2018. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A két hét sok idő,de szerintem azért még van rá esély,hogy előkerül.Ha szokott az ablakba nézelődni,akkor a ház körüli részt ismeri valamennyire.Az én cicámból kiindulva talán még az sem jelent neki gondot,hogy még nem látta kívülről a házat,az viszont megzavarhatja,hogy sok egyforma ház van.Beszélj a szomszéd lépcsőházak lakóival is,hogy eltűnt a cicád,lehet visszajár,csak rossz ajtónál próbálkozik.
2018. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Miculi111 válasza:
100%

Babuka508----> Hogy a fenébe lenne már kínzás??? Nekem is van egy szoba cicám már 2éves 8hetesen került hozzám! Azóta bent van járunk ki hámmal! Probálkoztunk hogy a hámot le vettük róla és a ház környékén kívül sehova nem ment! De biztos ami biztos sose engedem el! Imádjuk nagyon szeretjük és ha egy napot nem találnám meg nekem az egyszerüen kész érvágás lenne az életembe! Imádja hogy mindig ahogy van időnk csak ő van nekünk!

Kérdező! Nagyon sok síkert kívánok cirmos megtalálásához! És baj gondok nélkül!

Remélem jó kezekbe van és megtalálod! Minden fele plakátolj!

2018. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 1 hónapja volt nálam, mikor levittem sétálni. Csendes környék, parkos, bokros. Egyszer csak azt láttam, hogy felugrik a levegőbe és mire a póráz leesett, a végén nem volt macska, elrohant a bokrok között. Persze, én is kerestem, vittem le a kedvenc ételéből, hívogattam, de semmi. Kb. 4 hét múlva szólt az egyik szomszéd, hogy hajnalban mintha ott látta volna a ház melletti padon. És valóban ő volt! Befogni úgy tudtuk, hogy élvefogó csapdát raktunk a bokrok mögé és az étel szagára belesétált. Soha nem derült ki, hol élt addig, mert nem volt nagyon lefogyva, tiszta volt, kullancs sem volt benne. Valóban lehet valami "szenzorjuk", hiszen kifejezetten a mi lépcsőházunk mellett üldögélt. Még ne mondj le róla, előkerülhet.
2018. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :( De ha ennyi ideje nem jött már haza, esélyes, hogy nem is fog :(

Bár reménykedni mindig lehet, ezen az oldalon olvastam olyat, hogy valakinek pl. egy évvel az eltűnése után ment haza a cicája...De gondolom ez nem egy hétköznapi eset volt.

Azért remélem, meglesz!

Egyébként szerintem cicafüggő, hogy mennyire vágynak ki, nekünk 3 cicánk van és a szüleim sajna nem engedik, hogy bent lakjanak, viszont az egyikük amikor csak teheti, belóg a házba. Kisebb korába még a csukott ajtón keresztül is bejött, nem bírtunk rájönni, hogy csinálta és kiderült, hogy felmászott a kertben álló fa tetejére is, majd onnan át a tetőre, hogy a nyitott ablakon keresztül bejuthasson :D Egy másik macskánk olyan, hogy nagy ritkán beszökik, de pár perc múlva magától kifárad. És ott a 3. cica, akit volt, hogy télen behoztam egy kicsit a házba, erre ahelyett, hogy örült volna, hogy nem kell az udvaron fagyoskodnia, elkezdett nyávogni, hogy ki akar menni :D

2018. máj. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehet, hogy valaki befogadta...

Tényleg megteszel érte mindent, ne bánkódj. Szerintem befogadta valaki, jó eséllyel.

Még több plakát, tágabb környezetben.

Nekünk is 2 hétre jött haza a cica, jó állapotban, tuti befogadta valaki.

2018. máj. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb tegyél fel cicahálót az ablakokra, erkélyre.
2018. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!