Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám 2 hete náthás, de...

A macskám 2 hete náthás, de nem nagyon zavarja. Minket igen mert sokat tüsszent. Mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés

2018. máj. 4. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát, őhmm, esetleg vigyétek orvoshoz? Ha már az elején elviszitek lehet, hogy pár napon belül rendbe is jött volna. Így a szövődményeket is kockáztatjátok és a macskának is szenvedést okoztok.
2018. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Vidd el állatorvoshoz? Mondjuk már két hete megtehetted volna, de nem, nézd ahogy szenved, várj egy péntekig, amikor megmondják vidd dokihoz benyögöd hogy péntek van, nincs orvos 1000 km-es körzetben, meg amúgy is 12 éves vagy gyerek a szüleid meg nem foglalkoznak vele...

Bocs a stílusért, de a hajam égnek áll ezektől a kérdésektől péntektől-vasárnapig. Hogy nem jutott eszedbe orvoshoz vinni?

2018. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Állatorvos? És hidd el , zavarja, Csak a macskák nem szokták mutatni, max akkor ha már halálosan szenvednek.
2018. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán vidd el állatorvoshoz.
2018. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Tudod a macskák kifejezetten azok az állatok, akik mindig az utolsó pillanatban kerülnek orvoshoz, mert bármi bajuk van, nem mutatják, amíg nem dönti le őket teljesen a lábukról. Hidd el, zavarja. El nem tudom képzelni, hogy valaki hogy tudja elnézni két hétig a tüsszögő macskát, amikor én már akkor sokkot kapok, hogy macskanáthája van, ha beleszagol a porba és prüszköl egyet. Nem játék, basszus, a vírustól függően súlyos szövődményei is lehetnek, akár maradandó is!
2018. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

De, szerintem zavarja. Ha nekem fáj valamim, én se rinyálok folyton, mert az nem segít, de attól még fáj.

Nyilván orvos kéne, ha egyszer beteg a szerencsétlen 2 teljes hete...

2018. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilván a macskámat zavarja a nátha, de azért nem vittük orvoshoz, mert napról-napra jobban lett és ez most már napi 2-3-szor fordul elő.
2018. máj. 4. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És most végre elviszed már?

Remélem te se fogsz semmivel orvoshoz menni mert úgy is elmúlik magától a bajod....

2018. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskanáthát herpeszvírus okozza. Nem olyan vírus, mint nálunk, embereknél az influenzát, vagy a náthás-lázas vírusokat. Van olyan ember, aki kihord lábon egy influenzát, aztán csókolom, semmi baja, én speciel erre nem vagyok képes. Viszont a macskanáthát a tünetek miatt hívják így, a herpeszvírus meg teljesen más természetű. Nem megfázik a macska, hanem már az anyatejjel magába szívja, így kapja el a saját anyjától a kölyök. Az állatorvos (nem drágán) antibiotikummal kezeli, valamint a kombinált oltásban is benne van az ellenanyag. Ha nem kerül orvoshoz a náthája krónikussá válhat, okozhat vakságot, kölyökkorban akár bele is halhat, és még több szövődménye is lehet. Ismerek olyan befogadott felnőtt macskát, akit az állatorvos sem tud már kiszedni a krónikus macskanáthából, csak szinten tartják, ő kóbor macska volt valaha.

Egyébként igen, zavarja.

(Emberre veszélytelen).

2018. máj. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!