Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés cicával - Hogy lenne...

Költözés cicával - Hogy lenne a jó?

Figyelt kérdés

Nemsokára új lakásba költözöm, és természetesen jön velem a cicám is. Igen ám, de mivel egyedül élek, ráadásul külföldön, elég kevés segítségre számíthatok. Tudom, h a cicát nagyon megviselné, ha végig kellene néznie, ahogyan szépen lassan minden dobozokban tűnik el, majd egyszercsak 2-3 idegen el is viszi a cuccokat. Arra gondoltam, h esetleg 2-3 napra beadnám a cicapanzióba, ahol már járt néhányszor, és onnan már egyenesen az új lakásba vinném át (szerencsére bútoraim nincsenek, tehát a csomagolás, nagytakarítás és a tényleges költözés kivitelezhető lenne ennyi idő alatt). Viszont ez is elég meredeknek tűnik macskaszempontból...

Szerintetek hogy lenne a jobb? Ha végignézné az egész cíholást, cserébe viszont végig ott lennék vele, vagy ha panzióba viszem, és onnan egy vadi új környezetbe?



2018. máj. 4. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van macskám, és nekem költözésnél a legnagyobb félelmem az lenne, hogy nehogy meglépjen a nagy kavarodásban. Emberek jönnek-mennek, viszik a dobozokat, nyílik (és nyitva marad) az ajtó... (OK, viselkedik valahogy az ajtóval, a kinti világgal akkor, amikor minden rendben van, de egy felbolydult környezetben lehet, hogy máshogy reagálna.)


Szóval elsőre nemet akartam mondani a cicapanzióra, de mivel írtad, hogy ismeri, volt már ott, lehet, hogy neki nyugisabb lenne (hisz nem egy idegen hely, ha többször volt már ott, tudja, hogy menni fogsz érte). Talán így biztonságosabb és kevésbé stresszes.

2018. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne add panzióba. Az első feléhez tudok egyelőre saját tapasztalatból hozzászólni. El akarom adni a lakást, még nincs meghirdetve, selejtezek lelkesen és takarítok. Sok cuccom van, kinőttem a lakást. A macska eleinte ámulva nézte, mi a bánatot csinálok random időpontokban, utána viszont nagyon élvezte. Mindent megvizsgál, stb. Szereztem egy használt szekrényt, hogy jobban el tudjak pakolni (valahogy ki kéne néznie a lakásnak, ha jönnek a vevők, de tényleg sok cucc van benne), fél pillanat múlva, mikor a pakolós emberek elmentek, fent volt a tetején. Aztán benne, aztán megint fent. Én még a gyakorlati részét várom érdeklődve, magát a költözést, meg a vevők látogatását, mert nem egy társasági macska.

Azt szokták írni a szakkönyvek is, hogy a régi lakásból a macskát vigyük el utoljára, amíg a költöztetők itt vannak, zárjuk be mondjuk a fürdőszobába, legalábbis ahova nem megy be senki, a felszerelésével együtt. Aztán az új helyen macskafüggő szerintem, hogy mennyi idő alatt oldódik fel és szokik meg, legalábbis, ahogy itt olvasom. Ha kertesbe mégy, két hétig nem szabad kiengedni, ha külföldön élsz, akkor gondolom benti macska, nem engeded elmenni. (Sokan tökjól hozzászoktatják a kerthez, úgy, h nem megy el, és nélkülük nincs kint).

Szóval, szerintem a panzió inkább felkavarná. Szeretik azért a megszokott életterüket meg szokásaikat. A pakolás azért mégis a saját otthonában történik és a gazdi csinálja.

2018. máj. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Az kimaradt, h sajnos sehova nem tudnám bezárni, borzalmas állapotú a lakás, ahol jelenleg vagyok, a bejárati ajtón kívül egyetlen működő ajtó sincs, úgyh max a hordozójába tudnám bezárni szegényt...

Kertbe amúgy nem megy ki, 100% szobacica, szóval legalább ezzel nem lesz gond, az új helyen az ablakokat is meg tudom csinálni cicabiztosra, szóval fényévekkel jobb helyünk lesz, csak odáig el is kell jutni.

2018. máj. 4. 23:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Így egy kicsit más a költözés része. De amíg összepakolsz addig gondolom otthon lehet.
2018. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még aminek hasznát veheted, az a feliway párologtató. Az új lakásban tuti, egyébként nekünk volt már szilveszteri petárdázáskor, és egyéb stresszhelyzetek után. Elégedettek vagyunk vele.

[link]

Itthon fressnapfben is lehet kapni, meg állatpatikákban, néhány webshopban, úgyhogy biztos találsz. Ez nyugtató jellegű, az anyamacska pofatájéki feromonjainak (illathormon) szintetikus utánzata. Viszont most a zoopluson feltűnt egy másik termék, abban viszont macskamenta van, ne keverd össze :DD (azt felisept-nek hívják, megnéztem, csak arra emlékeztem, h hasonló a nevük).

2018. máj. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bizony ,bizony a Feliway párologtató tökéletes ilyenkor. Már a csomagolás előtt dugd be és akkor nem fogja megviselni annyira a dolog. Az új lakásban meg napokig, hetekig mehet akár, mi is használtuk, amikor lecseréltük a bútorokat és helyre is jött az addig hisztériás állapotban lévő macsek :) Csak az a kérdés, hogy nálatok lehet-e kapni :/ Ha nem, próbálj meg hasonló dolgot keresni.

A panzió szörnyű ötlet, már az megviselné szegényt, még akkor is, ha hozzá van szokva. ezek után még idegen helyre viszed... biztos, hogy még nagyobb patáliát csapna.

2018. máj. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, egyébként engem is az zavar a panziós megoldásban, hogy utána nem a régi lakásba viszed, hanem az újba. Szerintem meg lesz zavarodva.
2018. máj. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlproblémázni.

A pakolás nem hinném, hogy megviseli, a költözés baleset- és szökésveszélyes lehet, én arra az egy napra beadnám a panzióba (vagy előző este vagy valami, de a pakolás idejére már nem)

2018. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pakolás megviseli, mert teljesen felforgatod a kis életterét. A költözés ideje alatt pedig inkább a hordozó a Feliway mellett, mint a panzió. Macskaszemmel még ez is iszonyatos lesz :)
2018. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!