Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska fésű ápolatlan, hosszú...

Macska fésű ápolatlan, hosszú szőrre?

Figyelt kérdés

Van egy kamasz Szibériaim. Extra hosszú lett a szőre,már nem lehet a régi keféjével kezelni. Futminatort rendeltem hosszú szőrre,de állítólag az nem elég,fésű is kell. Kérdésem,a furminator fésű jó, vagy az csak kutyának valo? Illetve ez itt jó lehet? Más ötlet? Fésűvel vagy a kefêvel kezdjem neki? Köszi

[link]


2018. máj. 9. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a furminátor elég lesz, ha a hosszú szőrű macskának valót rendelted. Bár én csak rövid szőrű macskákon használtam eddig, meg vagyok vele elégedve. Szerintem hasznos eszköz, jó minőségű.
2018. máj. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet hogy elég lenne, mert hosszú szőrre rendeltem, igen. De attól tartok, hogy amilyen állapotban most van a szőre, nem biztos, hogy egyedül a furminátorral rendbe lehet tenni. Pl gubanc.... vagy szerinted igen? esetleg azt vágjam le?
2018. máj. 9. 13:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Így látatlanban azt mondom elég lesz. A szőr végétől felfelé próbált fésülni, óvatos mozdulatokkal. Arra figyelj, hogy ne nyomd rá nagyon, nehogy felsértsd vele a cica bőrét, bár biztonságos a használata, ha megfelelően alkalmazod. Ha van olyan gubanc ami sehogy sem akar kijönni, megpróbálhatod az ujjaiddal is szétválasztani (ha tudod) + a furminátor. Ha ez sem elég akkor semmi baja nem lesz ha kivágod a nagy gubancokat, viszont onnantól kezdve ajánlatos minden nap ápolni, fésülni a cica bundáját, hogy elkerüld a csomósodást.Sok sikert!
2018. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!