Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom, hogy szülni fog...

Honnan tudom, hogy szülni fog a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. Március 10-20-án volt a párzása, de nem tudom pontosan. Ha jól számolom nagyjából 0,5 max. 2 hete lehet. A pocakja igen nagy már, nem szeretném a szülésnél magára hagyni, de félek, hogy iskola időben szül, vagy amikor nem vagyok otthon. Ezért is lenne fontos, hogy megtudjam mikorra várhatók a kicsik.

(viselkedés, testi jelek stb.)

Nincsenek tapasztalataim, és több weboldalt olvastam ez üggyel kapcsolatosan, de nem sokat tudtam meg.

Így nagyon megköszönném ha valaki leírná saját tapasztalatait, megfigyeléseit.

És még egy! Mik szükségesek a szüléshez? (Takaró, melegítő, víz stb.?)



2018. máj. 16. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor mar azt gondolod,hogu ennél nagyobb nem lehet a pocakja, akkor meg böven fog nöni.

Csak onnan tudhatod,ha elkezdi a helyet keresni. Bebujik a ruhak ,takarók közé. Akkor meg egy pár nap van.


Szerintem tiszta doboz ,tiszta ruhak kellenek. Meg penz is, ha kell cicatapszer,cumisüveg. Meg egy gumikesztyu egyszer hasznalatos volt nekem. Hatodik picinél kellett segítenem.


Altalaban a anyacicak lerendezik a szulest egyedul nagyon ügyesen.


Viz ha megszomjazik.


Más nem jut eszembe.


Jaa szules után 4 héttel lehet vinni ivartalanitani. En is úgy tettem.

2018. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám az utolsó pillanatig nem mutatott különösebb jeleket. Akkor kezdj el viszont figyelni, mikor elkezd helyet keresni. Addigra készíts elő neki egy kibélelt dobozt, ami elég nagy neki, hogy kinyújtózhasson. Ha nem is leszel ott, nem sok esély van komplikációra, a macskák megoldják maguknak, ha pedig ott is vagy, ne nyúlkálj közbe.

Utána pedig, ha javasolhatom, ivartalaníttasd az egész bagázst. Nem lesz olcsó, de megúszhattad volna már ezt is, ha előbb eszedbe jut. Így 100 000-ben megáll talán az oltások, chip, ivartalanítás, különböző kivizsgálások az összes macskánál... És aztán gazdát találni nekik.

2018. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olvasgattam hasonló kérdéseket, itt, gyaikorikerdesek.hu-n és náluk nagyon sok komment érkezett azzal kapcsolatosan, hogy miért nem ivartalanították időben az állatot, mert így csak még több kóbor macska lesz. Mivel nem szeretném, hogy itt is hasonló hozzászólások érkezzenek (mivel ezek nem segítenek) ezért most szeretném tisztázni. A kicsiket megtartjuk (tehát nem lesznek kóbor cicusok). És szerettük/szeretnénk is őket, így örülünk, hogy nem ivartalanítottuk a macskánk.

Köszönöm annak aki végig olvasta, és annak is köszönöm, aki értelmes válaszokkat ír.

2018. máj. 16. 16:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válasz adókat !
2018. máj. 16. 16:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszadóknak !*
2018. máj. 16. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem rosszindulatból írják az ivartalanítást.

Nyilvánvalóan feleslegesen írom le, hiszen te okosabbnak tartod magad azoknál, akik végigmentek ezen a hibán és procedúrán de nagyon igaz, amit a második válaszoló leírt.

Megtartjátok és utána azok is évente többször kölykedzeni fognak? Ez anyagilag horror lesz. Jelölgetni fognak a kandúrok, stb.

Mi lesz, ha 7-8 kölyök fog születni? Bár remélem csak troll ismét...

2018. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Macska gettod lesz XD. Ez gyíkság részedröl. Fél évesen a most születendök is ivarérettek lesznek, erre nem gondoltál?
2018. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6/7 7/7 - es kommentelő...az anya macskát, és a kölyköket is ivartalanítani fogjuk.
2018. máj. 16. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!