Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez az őrület a barf és...

Mi ez az őrület a barf és prey etetèssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Semmi hiteles tudományos kutatás nem támasztja alá, hogy így tovább élnének a macskák. Mègis mostanában egyre többen próbálnak erőszakosan rábeszèlni. Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy nem szeretném nyers hússal etetni a macskát. Az állatorvosok se javasolják (külföldön se, ott is csak a fórumokon hirdetik). Tudom nem ez a legnagyobb tragédia az életben, de már kezdem magam rosszul érezni mert tápozunk, ráadásul royalt eszik a macska. Ha jó a cicának( gabonamnetes tápok nem jöttek be) akkor miért kène változtani?

2018. máj. 18. 17:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Mindig kitalálnak valami újat, nem kell velük foglalkozni.
2018. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

A hús a fő tápláléka nem a gabona. Szerinted a kinti macskák mit esznek? Elmondom neked hogy nyers egeret,patkányt,madarat ami gondolom húsból van, de nyugodtan javíts ki ha tévedek.

Meg a gabonától csak híznak semmi tápanyag nincs benne amire szükségük van. És valószínű hogy az eredeti táplálékukat fogyasztó macska egészségesebb,jobb az immunrendszere.

2018. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
A kinti macskák is nyers húst esznek, nem a gabonára vadásznak..
2018. máj. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Mák, hogy a gyomortartalmukat is megeszik.
2018. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, és a kinti macskák nem élnek 20 évig,nem kapnak oltásokat, féregtelenítőt(általában) megmérgezik őket, nincsenek ivartalanítva és kb.jó ha megèlik a 2-3 éves kort, szóval ez pont nem jó összehasonlítási alap..
2018. máj. 18. 18:54
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabadna erőltetni a dolgot, főleg nem mindenkinek. Ha nincs lehetősége az embernek jól összeállítani az étrendet, nincs ideje utánanézni, vagy nem tud beszerezni megfelelő alapanyagokat akkor inkább ártana a nyerssel. Szerencsére vannak jó minőségű tápok kutyának és cicának is. Viszont ha tápozunk akkor legalább annyit érdemes megtenni, hogy utánajárunk melyik termék az, ami a legjobb az állatunknak (persze a pénztárcánkhoz mérten).


A nyers etetés pozitív hatását már azáltal megérthetjük, hogy természetesebb, és pontosan tudod mit adsz a kedvencednek. Nem hozzáadott vitaminokat eszik, hanem a belsőségekből nyeri ki azokat. Felesleges anyagok, gabona nincs benne, és a csontok miatt a fogak is egészségesebbek.

Rengeteg a sikersztori is, szép, fitt, fényes szőrű cicák-kutyák képében.

De persze táposan is lehetnek hosszú életűek és egészségesek. Mindenki úgy etet, ahogy akar.

2018. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Na és ezt miből gondolod kérdező hogy nem gondoskodnak a kinti macskákról? Az enyém kinti és ivartalanítva van, rendszeresen féreghajtózom,oltatom és csak az udvarba mászkál mert teljesen macska biztossá tettem az udvart hogy ne tudjon kimenni. Most 15 éves. Akkor hogy is van ez?
2018. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Nagyrészt egyetértek veled, másrészt a tápoknál se lehet általánosítani, az acanától pl. napi 3-4-et termelt a macskám..hiába jobb mint a royal.


#7 A válaszom az előtted íróknak szólt és direket odaírtam, hogy általában. Nem a felelősségteljes állattartóknak szólt

2018. máj. 18. 19:13
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
Melyik macska eszik nyers húst? Csak én nem hallottam még ilyenről? Gyerekek, a kinti macska azt jelenti, hogy ideje nagy részét az udvaron tölti, és nem azt, hogy nem kell etetni. Szerintem a legtöbb kinti macska még életében nem vadászott, mert kap tápot a gazdájától...
2018. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem alapvetően a barf jó de nem minden kutyának. És fontos, hogy rendesen össze legyen állítva az étrend. A probléma akkor van, ha valaki ész nélkül ragaszkodik a dolgokhoz. Mi fél évig etettünk barf szerint, jó minőségű húsokkal és grammra pontosan mértük az arányokat. A vérképe viszont borzasztó lett a kutyának és bár nem biztos, hogy a barftól, valamint lehetne variálni más összetételű étrenddel is de mi nem szeretnénk kísérletezgetni, nem ér annyit. Szóval mi visszaváltottunk a tápra ami nyilván nekünk egyszerűbb is és olcsóbb is (kb1500Ft/kg).

Külsőleg egyébként nagyon szépen lefogyott és izmosabb is lett de szerintem ha növeljük a mozgás mennyeiségét akkor talán meg tudjuk tartani ezt a formát.

2018. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!