Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Cicámat csúnyán...

Blaablabla kérdése:

Mit tegyek? Cicámat csúnyán megverték

Figyelt kérdés

Tegnap este nagyon megverte egy másik macska nőstény cicámat. Külsőleg nem látszik semmi de ha hozzá érek elhúzza magát, gyulladt puklik vannak rajta.

Nem nyávogós macska, csak akkor nyávog ha szüksége van valamire. Ha hozzá érek nyavog, fúj. Természetesen elviszem holnap állatorvoshoz de ma minden zárva így nem tudom. Mit csináljak vele hogy jobb legyen neki?



2018. máj. 21. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Fájdalomcsillapítót adhatsz neki (tejben vagy kolbászban, vagy jól a nyelve végére teszed és lenyeli magától. Persze megfelelő méretre vágd neki). Hagyd, hogy pihenjen
2018. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Paracetamolt például én se ennék, nemhogy állatnak adjam
2018. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Emberi fájdalomcsillapitot csak akkor adj neki, ha meg akarod ölni.
2018. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

egy negyed aspirin mehet neki és itasd, ha nm akar, akkor fecskendőből két óránként adj neki, holnap pedig vidd l orvoshoz.

ha van rajta vhol nyílt vérző seb, akkor azt kend le betadinnal vagy bepathennel

2018. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
100%
Van olyan humán fájdalomcsillapító, ami adható macskának, de csak szigorúan az orvos által előírt típus és adag. Ha csak úgy valamit odaadsz, simán megölheted vele. Egyébként van állatorvosi ügyelet, ahol pünkösd hétfőn is fogadnak.
2018. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tudod, hogy mi baja, semmit ne csinálj.

Keress egy ügyeletes rendelőt, vidd el, vagy legalább hívd fel őket.

Gyulladt puklik nem lehetnek rajta a veréstől, hanem sérülések, amin megalvadt a vér. Ha csak ennyi, az még a jobbik, begyógyul. De szerintem mindenképp nézesd meg, mert ha ennyire nyávog, akkor lehet, hogy komolyabb a baj.

Az én kandúromat is elgyepálta egy másik macska múlt vasárnap, neki a szeme is megsérült egy picit, azóta folyamatosan szemcseppezem.

2018. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Állatorvosi látogatás után SOHA TÖBBÉ NE ENGEDD KI!
2018. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
8%
Tanítsd meg verekedni :P
2018. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Jó gyenge macskád van. Keményítő kurára szorul.
2018. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú kommenteket.

Tegnap reggelre a cicám jobban volt (nem adtam neki fájdalom csillapítót) de azért elvittem álltorvoshoz. Kapott egy injekciót ami fájdalom csillapító hatású de igazából nem tudott az orvos se csodát tenni azt mondta hogy sokat pihenjen.

2018. máj. 23. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!