Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára költözünk, kinti-ben...

Nemsokára költözünk, kinti-benti cicánkat hogyan szoktassuk az új környezetéhez, hogy ott is maradjon?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves, ivartalanított kandúr cicánk van, 7 hetes kora óta él velünk. Kedve szerint járkál ki-be, a teraszon is van kényelmes fekhelye, a lakásban pedig macskabútora. Költözünk nemsokára, és természetesen ő is jön velünk, az új hely is kertes ház lesz. Kicsit aggódom, hogy fogadja majd a cica, tudom, hogy a macskák utálják az ilyen jellegű változásokat, és félek, hogy eltűnik.

Arra gondoltam, hogy az első napokban nem engedném ki, csak hámmal sétálnánk vele az udvaron, hadd ismerkedjen a környékkel, aztán amikor úgy látjuk, nyugodtabb, kiengednénk hám nélkül is. Túl sokáig nem biztos, hogy megelégszik a lakással, nagyon igényli a napi szintű kijárást, sokat van bent, de minden nap tölt pár órát kint is. Így ugye nem valószínű, hogy világgá megy? Eléggé bízik bennünk a cica, szeret minket, kifejezetten keresi a társaságunkat, jön kedveskedni, szóval nem egy félig elvadult, kerti macskáról van szó. Mi is nagyon szeretjük őt, és szeretnénk, ha nem lenne ebből probléma.


2018. máj. 22. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az jo,ha par napig nem engeded ki.Talan az a legjobb,ha megvarod,hogy a cica jelezze,hogy mar kimenne.Az enyemet nem lehetett kivinni,mert teljesen bepanikolt.Eloszor felfedezte a hazat meg a pincet es kb az 5. napon fogta magat es meglepett.Azota egyedul kozlekedik.Utana befogadtunk meg egy cicat.O mar masnap jott velunk a kertbe.Kicsit kint voltunk,ha nagyon messze ment visszahivtam.Par nap utan mar ot is kint lehetett hagyni.Szerintem az sokat segit a cicaknak,ha az ablakbol,erkelyrol vagy valahonnet feltudjak merni a kinti terepet mielott kimennek.
2018. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az szerintem nagyon jó. Én mindenképpen tennék a cica nyakába egy medált, amibe bele van gravírozva a neve, új címe, és a telefonszámod, ha mégis elkóricálna, könnyebb megtalálni, de szerintem nem lesz gond.

Új helyen általában napokig nem jönnek elő a szekrény alól a macskák, de ha már megnyugodott annyira, hogy kijött, és megszokta/megismerte az új lakást, annyira, hogy biztonságban érzi magát, én akkor kezdeném az udvarra szoktatni szép lassan pórázzal, ahogy te is leírtad.


(Fressnapf üzletekben vannak medálok, és helyben azonnal meg is csinálják a gravírozást)

2018. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor remélem nem lesz gond. A medál jó ötlet, veszek neki egyet.

Van ilyen macskabútora, ami emeletes, arra eddig is figyeltünk, hogy ez az ablak előtt legyen, hogy kémlelhesse a birodalmát, az új helyen is így terveztük, úgyhogy ez biztosan nem lesz gond.

A meglévő lakásban átalakításokat csináltunk már, azt egészen jól viselte, körülnézett, végigjárta a lakást, hogy mi hol van, és meg is emésztette a dolgot. Csak hát itt most a területéről lesz ugye elhozva szegényke.

2018. máj. 22. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:

A kulcs, hogy mindent lassan kell csinálni, az adott cica saját tempójában.

Költözéskor 2 éves volt az én maccsom. Ivartalan kandúr.

A hálószobában volt kb egy hétig, majd egyre nagyobb területet fedezett fel a házból. Nagyjából két-három hét után jöhetett ki velünk az udvarra. A bejárati ajtót nyitva hagytuk, ha túl sok volt neki az új inger, visszaszaladt, majd újult erővel vágott neki a felfedezésnek.

Nem emlékszem már, mennyi idő után engedtük ki felügyelet nélkül, de az első időkben kb tízpercenként szóltam neki, ellenőrizve, hogy tuti nem ment-e el :)

Szerencsére mindig a közelben maradt, s most is hallótávolságon belül van mindig. Ha hívom, ott terem se perc alatt.

Ha túl barátságos cica, én inkább a chipezést javasolnám. A nyakörv akármibe felakadhat. Ha nem is a cica sérülését okozza, de tuti el fogja hagyni előbb-utóbb.

2018. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te ismered a macskád, hagyni kell az ő tempójában. Pl az enyém egy hétig a szobából nem jött ki, nemhogy pár nap után kimenne. Szóval szerintem macska függő, de szerintem a pár nap az kevés. Ha már teljesen magáénak érzi a házat, és menne ki, akkor vinném csak ki.
2018. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Persze, figyelek a tempójára, és úgy csinálom majd. Macskához képest viszonylag rugalmas ő egyébként, de ez egy teljesen új helyzet, ezért fogalmam sincs, hogy fog reagálni.
2018. máj. 22. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!